Адреса:
Київ. пр-т Возз'єднання 3а

вівторок, п'ятниця з 16.00 до 19.00

ГО "Діти війни столиці України"
Новини
Законодавство
Наші консультації
Зразки документів
Питання/Відповіді
Відгуки
ЗМІ про нас
Спогади/Вірші
Контакти
Пам'ятник
Смехун Валентин

Автобіографія.

Я, Сміхун Валентин Іванович, народився 9 липня 1967 р. на Київщині.

Відомості про освіту: освіта вища.

у 1984 р. отримав загальноу освіту у сільській школі за місцем народження;

у 1992 р. закінчив Львівське училище міліції МВС України, де здобув спеціальність юриста;

у 2008 р. закінчив Київський педагогічний університет ім. Б. Грінченка, де отримав спеціальність соціального педагога.

Відомості про трудову діяльність:

з 1984 по 1985р. працював механізатором у колгоспі "Правда";

з 1985 по 1988р. проходив строкову службу на ВМФ СРСР;

з 1988 по 1999р. працював в ГУМВС України в м. Києві;

з 1999 по 2001р. працював в управлінні безпеки АБ "Україна";

з 2001 по 2007р. працював начальником юридичного відділу ТОВ "Партнер";

з 2006р. працюю на посаді голови правління ЗАТ "Будторгсервіс";

з 2007р. працюю начальником юридичного відділу компанії "Стандарт".

Громадська робота:

з 2008р. заступник голови правління Дніпровського районної у м. Києві громадської організації ВГО "Захист дітей війни";

з 2011р. голова правління громадської організації "Діти війни столиці України";

з 2011 р. заступник голови правління ВГО "Допомога дітям війни".

з 2012 р. полковник «Об'єднаної ради українського та зарубіжного козацтва».

Склад сім'ї:

Одружений. Виховую доньку. Разом з сім'єю проживаю в Дніпровському районі м.Києва (на Березняках).

Не судимий.

Сміхун В.І.    (травень 2014 р.)


Діти війни - за Валентина Сміхуна!
(Вибір є завжди!)

Громадська організація "Діти війни столиці України" створена людьми, щоб спільними зусиллями відстоювати конституційні права громадян. Це та ситуація, коли люди, у яких страшна війна відібрала дитинство, які пережили голод і розруху, які віддали свої сили і здоров'я, чим зробили свій внесок у велику Перемогу над загарбниками, відбудували повоєнне господарство та розбудували державу, об'єднались навколо людей, які протягом п'яти років поспіль надають їм безкоштовні юридичні консультації й допомогу у відновленні конституційних прав, законних інтересів та соціальної справедливості. Об'єднавшись, діти війни розпочали боротьбу за свої права завдячуючи нашому юристу Сміхуну Валентину Івановичу, який разом з однодумцями двічі на тиждень протягом 5 років надав допомогу майже 19 тисячам громадян, які неодноразово приходили до нього як до сина - єдиного захисника, у негоду, спеку чи лютий мороз, аби почути добре слово чи пораду. Усім дітям війни, які приходили, незалежно від їх політичних вподобань, Сміхун Валентин допоміг звернутись до суду і отримати судове рішення про доплату до пенсії, після чого велика частина дітей війни вже отримала певні суми коштів за рішеннями суду. Внаслідок антинародних дій влади значна кількість судових рішень про донарахування надбавки до мізерної пенсії дітей війни не виконується або тривалий час знаходиться в суді апеляційної інстанції. Разом з тим деякі із дітей війни не захотіли, чи побоялися боротись з державою та чиновниками (попередньою чи нинішньою владою) за свої права і не звертались до суду. Можливо, не повірили у свої сили або щиру безкоштовну допомогу, не вистачило інформації, здоров'я чи сил.

Ми, діти війни столиці, мешканці Дніпровського району, повірили Валентину Сміхуну і впевнені, що він зможе достойно з більшими повноваженнями як дійсно народний депутат відстоювати наші права, аби нам усім повністю виплачувалась 30% надбавка до пенсії і ми більше не ходили по судах.

Переконані, що об'єднання дітей війни і така боротьба несуть в собі більш широкий зміст - аби з населення утворилось дійсно громадянське суспільство, громадяни якого знали свої права та могли їх гідно відстоювати. Щоб люди не купувалися на солодкі обіцянки, не продавалися за харчі чи інші подачки злодіїв і спритних брехунів. Щиро жалкуємо, що в декого навіть не виникає запитання звідки у облудних пройдох такі величезні гроші, щоб купити собі місце в парламенті, а деякі з людей навіть не усвідомлюють, що їх купують, як річ, за вкрадені у них же гроші і вчиняють потім як із зайвою, чи непотрібним предметом. Голоси виборців купують ті, хто довів людей до межі зубожіння, коли можуть купити девше і оптом. Не продавайте злодіям свій голос, краще майбутнє своє і своїх рідних. Адже з початку такий кандидат скуповує електорат гуртом і вроздріб, "засіваючи" грішми, гречкою чи рисом, вдаваною турботою, а потім вже таким чином обраний депутат обкрадає людей, "відбиває" з лихвою всі затрати на виборчу кампанію за рахунок тих же виборців, які самі дали йому можливість не зважати на людей після виборів. Кияни вже проходили еру орди Черновецького та й новітня історія вчить, що той, хто від народу вже відкупився, нікому нічого не винен.... Ще Екзюпері говорив, що не можна бути благородною, чесною людиною і використовувати при цьому нечесні методи.

Справедливим судом для таких має стати вибір свідомих громадян України, які, незважаючи на солодкі обіцянки, брехню та підкуп, залишить їх на узбіччі суспільного й політичного життя, адже ці "благодійники", "політична еліта", як вони себе називають, перетворилась у прислужників капіталу задля недоторканості чи досягнення власної користі, а тому їм на права і потреби простих людей начхати. Це саме завдяки таким депутатам більшості у Верховній раді влада продовжує наступ на права громадян, а, порушивши, обіцяє їх відновити чи повернути вік виходу на пенсію. Замість того, аби дітям війни в законний спосіб доплачувати до пенсії понад 250 грн. щомісяця, нинішня влада доплачує біля 50 грн., а обкрадає майже на 200 грн.

І все це буде продовжуватися до того часу, допоки ми обиратимемо депутатів із числа олігархів чи прислужників капіталу, які, порушуючи закони, не будуть нести персональну відповідальність за антинародні дії, що зачіпають інтереси мільйонів громадян.

Всі ми пам'ятаємо, як влада (як нинішня так і попередня) змінювала підсудність справ дітей війни, обмежувала строками позовної давності, значно збільшила розмір судового збору, затягує з розглядом справ в апеляційних судах та виконанням судових рішень, а нині, керуючись розчерком пера суддів Конституційного суду України та уряду, зробила так, аби судові рішення не виконувалися, суди не приймали позови чи відмовляли у їх задоволенні. До чого призведуть такі порушення прав громадян, положень Конституції і законів? Люди, допоки можна терпіти несправедливість, підлість, цинізм, обман і беззаконня можновладців?

Нічого дивного, адже це і є справжньою сутністю буржуазно-олігархічної влади. А на що ж Ви розраховували? Чи Ви ще до сих пір думаєте, що багаті колись поділяться з бідними? Якщо й поділяться, то лише трохи, для того щоб обдурити, підкупити чи задобрити напередодні чергових виборів....

Є справжня народна мудрість: Казав пан: "Кожуха дам!" - та тільки й слово його тепле.... Ситий голодного не почує. Чи, може, правда, коли кажуть: лише на годину розуму не стало, а навік у дурні потрапив? Серед людей небагато дурнів, але недарма кажуть, що й на мудрому чорт на гору їздить. Як і кого оберемо - так і будемо жити....

Ми переконані: не потрібно в цьому знову пересвідчуватись. Пора нарешті зрозуміти і зробити правильні висновки. Ми ж не бидло і ненайгірші люди на землі - то, може, досить видавати бажане за дійсне та знову й знову наступати на граблі? Ми не продаємось, бо не хочемо, щоб у нашому житті відбулося так, як влучно сказали наші ровесники: "У нас цікава дуже гра є - дурний дурного обирає, а потім плаче і скавчить, що дуже важко стало жить. А ми йдемо, бездумно голосуєм, за тих усіх , хто в слові воздає, хто баксами і гречкою купує, а совість у Вас, людоньки, ще є? І хто нарешті дасть пораду, щоб зрозуміти правди суть, - обирати треба чесних в Ради, а не біг-бордівців, що дурників пасуть...."

Співвітчизники! Діти війни не з тих, хто продаються! Ми ті, хто пережив страшну війну а нині нас знищує влада! Давайте об'єднуватися і підтримувати тих, хто підтримує нас, хто не словами слащавими, а справами щиро допомагає людям у захисті прав та інтересів! Зробимо все, аби нинішні мільйонери, злодії та брехуни у Верховній раді пішли, нові - не пройшли, а вчорашні - не повернулись. Саме тому голосування ні за владу, ні за так звану опозицію, ні за "благодійників" нічого путнього не дасть, адже всі обіцяють, але не виконують, хіба що змінить кольори та декорації в парламенті.

Люди! Досить обирати між двох зол менше! Досить коритися злочинцям та негідникам! Настав наш час - час соціальної справедливості, коли є можливість повернути українському суспільству духовну силу, державі - майбутнє, людям - заможність, захист, безпеку, честь, гідність і порядність! Не продайте таку можливість! Обирайте у владу представників своїх інтересів!

Влада в Україні має належати не мільйонерам, чи мільярдерам у парламенті, уряді, на Банковій, а мільйонам розумних, простих і працьовитих громадян. Проте, попри обіцянки, владу народу ніхто не поверне - її необхідно виборювати.

Саме тому діти війни столиці України за добрими справами обрали та висунули кандидатом в депутати по 214 виборчому окрузі свого захисника-юриста Валентина Івановича Сміхуна, який живе на Березняках. Наш вибір і наш кандидат - Сміхун Валентин! Свій для кожного!

Вибір є і у Вас! Ми - за Сміхуна, бо Сміхун завжди за нас, за людей і для людей!

Він не від влади і не за нинішню владу, бо вона цинічна й антинародна!

Сміхун не за опозицію (колишню владу), бо вона брехлива і злодійська!

Сміхун не купує і не продає, не бреше і не обіцяє! Сміхун, як юрист, людям конкретними справами допомагає! Розкажіть про цю людину рідним, сусідам, знайомим і незнайомим. Всі говорять про порушення прав, а він безкоштовно допомагає у їх відновленні. Всі лише обіцяють, а ми розповідаємо про те, що наш кандидат в депутати вже зробив і продовжує робити.

Співвітчизники!
Щоб у злиднях Вам не жити,
По судах щоб не ходити,
Ви повинні добре знати
Кого в депутати обирати!
Депутат у нас один, -
Сміхун Валентин!


Сміхун - за нас, а ми - за Сміхуна! Один за всіх - всі за одного!
Передвиборча програма
кандидата у народні депутати Київської міської ради
Сміхуна Валентина Івановича
виборчий округ №27 (від Березняків та частини Русанівки)

До громадянського суспільства рівноправності та соціальної справедливості!


Суверенітет, територіальна цілісність й економічна незалежність України, життя та здоров'я її громадян в небезпеці! Єдину й неподільну Україну рвуть на шматки ззовні та розривають зсередини місцеві "князьки". Непомірно високою ціною людських життів в результаті революції гідності змінено не систему влади, а лише обличчя! Чи лише цього ми хотіли?

Попереду - революція бідності, бо влада продовжує служити не людям, а прислуговує капіталу, через що купка олігархів та чиновників, як і раніше, збагачується, а народ злидарює. Їх розкіш - це Ваша бідність, їх закони - це Ваше безправ'я, а їх влада - це вирок безперспективності Вам, дітям та онукам.

Одним із найкращих способів люстрації влади є демократичні вибори. Кожен із нас має нести відповідальність за свій вибір, а ті, кого обрано киянами, - нести персональну відповідальність. Лише так ми зможемо відновити справедливість у суспільстві, відродити довіру до влади та власної держави.

Обрана нами влада буде лише тоді відкритою і відповідальною, чесною, правдивою та справедливою, якщо буде контрольованою киянами. Але для цього необхідно обрати справжнього свого представника, розділити владу і бізнес, змінити не обличчя, а систему влади, ліквідувати райдержадміністрації, повернути владу місцевим радам.

Пріоритетами моєї, як мешканця Березняків, юриста та правозахисника, передвиборчої програми за наказами виборців є:

Націоналізація стратегічних підприємств, державна монополія на видобування природних ресурсів, захист і підтримка національного виробника, запровадження людяної ідеології замість аморального культу грошей і духовної деградації суспільства.

Я - за створення умов і за пропаганду здорового способу життя, за патріотичне виховання молоді на кращих традиціях вільного українського козацтва.

Запровадження в столиці чітких, прозорих, однакових умов ведення бізнесу призведе до розвитку промисловості міста й створення нових робочих місць. З великого бізнесу - великий податок.

Задля безумовного виконання соціальних законів прийняти закон про оподаткування розкоші, як це зроблено у європейських країнах.

Негайна відміна рішень парламенту, уряду, конституційного суду, які фактично призупинили дію законів про соціальний захист дітей війни, чорнобильців й виконання судових рішень та в антиконституційний спосіб позбавили громадян права на належний соціальний захист.

Як приклад, на громадських засадах в приймальні по п-ту. Воз'єднання, 3-А, протягом 7 років разом з дітьми війни, пенсіонерами ефективно відстоюю в органах влади і судах їх законні права та інтереси. Як юрист і надалі захищатиму людей від свавілля чиновників, цинічних суддів, від кримінально-олігархічних кланів. Антивоєнному пам'ятнику дітям війни в Києві бути!

Переконаний, що тільки громада має наймати спеціалістів для виконання управлінських функцій, контролювати їх діяльність, мати право і механізм їх відкликати. Кияни мають знати повну і правдиву інформацію про діяльність кожного депутата і чиновника, про джерела наповнення міського бюджету та прозорість його використання. Кожен нестиме персональну відповідальність за свою діяльність, що сприятиме зміцненню правопорядку, законності та безпеки людей. Державні органи мають працювати на громадянина, для захисту його інтересів, прав і свобод.

Судді мають обиратися та звільнятись громадою, а не призначатися владою, що поверне довіру до судів. Щоб знищити корупцію, необхідно запровадити перевірку посадовців для з'ясування співвідношення між доходами і витратами та способом життя.

Якість медицини, освіти та правоохоронної системи покращиться за умови їх належного фінансування, підвищення професійності та відповідальності державних службовців, повернення комунальної надбавки освітянам, медпрацівникам, бюджетникам.

У виборчому окрузі першочерговими завданнями вважаю виконання наказів виборців, що стосуються:

Проведення інвентаризації майна та земель комунальної власності з метою їх ефективного використання в інтересах громади, а не для збагачення чиновників.

Проведення ремонту фасадів, дахів та під'їздів житлових будинків за кошти комунальних підприємств та міського бюджету, які будуть максимально залишатися в місті, а їх прозоре використання для потреб киян повністю котролюватиметься громадянами. Бюджетні кошти мають не розкрадатись а розподілятись й використовуватись прозоро та справедливо з урахуванням інтересів мешканців Березняків та Русанівки зокрема.

Своєчасного і якісного ремонту доріг, відновлення освітлення вулиць та дворів, заміни зношених тепломереж та ліфтів.

Контролю за наданням якісних комунальних послуг без підвищення їх ціни, оплата за фактично спожиті, а не за максимально збільшеною нормою чи за послуги, що не надаються.

Контролю за ефективністю роботи органів влади та місцевого самоврядування, у тому числі правоохоронних органів, негайного реагування на прояви черствості, хамства, корупції, бездіяльності чи зловживання з боку чиновників з метою належного захисту конституційних прав громадян.

Створення муніципальної міліції, яка буде підтримувати правопорядок та служитиме інтересам кожного члена територіальної громади.

Досить коритися злочинцям і негідникам, вірити олігархам, збанкрутілим та брехливим політикам!

Настав час, коли є можливість започаткувати молоді рівні можливості у здобутті освіти та гарантії працевлаштування, справедливість та духовну силу громадянському суспільству, державі - правовий порядок і майбутнє, людям - заможність, впевненість у завтрашньому дні, гарантії особистої безпеки, соціальний захист. То ж слід обрати до влади справжніх, справедливих, гідних, чесних і порядних своїх представників!

Використайте таку можливість! Прийдіть на вибори та зробіть 25 травня 2014 р. обдуманий й відповідальний вибір! Громада має сама вирішувати як їй жити і що робити.

Представником від громади має бути не партійний функціонер чи чиновник, не злодій, не представник олігархів, або від влади - колишньої, чи нинішньої, а представник від громади, який проживає в мікрорайоні для захисту прав та інтересів громадян.

Проголосуйте за утвердження громадянського суспільства, в якому насправді реалізується влада народу - чесна й справедлива, де панує верховенство права, демократія, реальні гарантії особистої свободи, безпеки і захищеності, впевненість у майбутньому, рівність усіх перед законом, без корупції, поступове підвищення якості життя і добробуту до європейського не купки злодіїв, а кожного киянина.

Я готовий уточнити пункти програми на підставі Ваших наказів та зобов'язуюся спільно з Вами - сусідами, виконати їх в разі обрання мене від Березняків та Русанівки депутатом Київської міської ради.

Сміхун В.І.
Смехун Валентин

Візьмемося за руки друзі, щоб не пропасти поодинці....

Моя мама - дитина війни, сирота, саме тому я разом з однодумцями з 2008 року успішно боремося за права дітей війни шляхом надання безкоштовної юридичної допомоги таким людям, як моя мама, аби вони отримали від держави та суспільства належний соціальний захист та хоч невелику компенсацію за втрачене дитинство. Це наша громадянська позиція, аби конкретними справами на прикладі боротьби за права заслужених громадян поважного віку, які так потребують захисту, турботи й розуміння, досягти в Україні громадянського суспільства рівноправності та соціальної справедливості. Адже на злиденне життя безправних наших рідних, а нині дідусів та бабусь, дивляться їх діти, онуки й правнуки, після чого досить важко говорити про справедливу державу, цивілізоване суспільство та патріотизм. Звичайно, ця робота вимагає багато часу, спеціальних знань, терпіння, розуміння, сміливості, принциповості і значних матеріальних витрат. Разом з тим любов до людей, а взамін - прості слова вдячності за турботу та спільна радість від перемоги у боротьбі за свою людську гідність й законні права вже протягом майже семи років надає сил і розуміння, що лише спільними зусиллями можна чогось добитись. Саме це і стало наслідком об'єднання й створення громадської організації "Діти війни столиці України", а також плідної співпраці з іншими громадськими об'єднаннями не лише Києва й усієї України.


Якщо мовою цифр, то така наша діяльність протягом майже семи років поспіль у наступному:

  • На громадських засадах (безкоштовно) оформлено та подано до суду майже 100 000 позовів майже 70 000 громадянам, які, як інші чисельні процесуальні документи розроблені самостійно та як взірці розповсюджені серед громадян не лише в столиці, а й по всій Україні
  • в результаті розгляду поданих позовів одержано понад 97 000 рішень судів першої інстанції про часткове задоволення вимог, і лише два із оформлених позови не були задоволені за відсутності достовірної й належної інформації
  • в результаті оскарження сторонами судових рішення одержано понад 85 000 рішень судів апеляційних інстанції
  • більше як 3 000 тисячі рішень судів касаційних інстанцій на рішення судів апеляційних інстанцій та заяв про їх перегляд
  • На виконання судових рішень, що набрали законної сили відкрито понад 75 000 виконавчих проваджень
  • в процесі виконання більше як 40 000 судових рішень громадяни одержали певні суми коштів загальною сумою понад 45 мільйонів гривень. Окрім цього велику кількість судових рішень за відсутності політичної волі можновладців до цього часу не виконано
  • Нині саме через невиконання судових рішень вже оформлено та подано понад 500 скарг до Європейського суду з прав людини та активно триває процес їх оформлення, адже лише таким шляхом у боротьбі з владою можна добитись не лише виконання судових рішень, а й виплати моральної шкоди у сумі понад 20 000 грн.
  • Безкоштовно оформлено та подано понад 500 000 різного характеру позовів, заяв, скарг у справах про соціальні виплатами та що з ними не пов'язані

При цьому, були організаторами чи учасниками багатьох акцій протестів під державними установами, підготовлено та подано три конституційних звернення та більше 15 колективних звернень. Наша боротьба стала прикладом для більшості дітей війни всієї країни.

За нашої ініціативи пройдено погодження та створено ескізний проект всенародного всеукраїнського антивоєнного пам'ятника дітям війни, а нині збираються кошти для його спорудження в парку "Перемога".

Ми не брешемо, не обіцяємо, ми лише просто допомагаємо.

Валентин Смехун


«Центр Інформаційних Технологій "БРАВО" »