ГО "Діти війни столиці України"
Новини
Законодавство
Наші консультації
Зразки документів
Питання/Відповіді
Відгуки
Спогади
Контакти

Йдучи шляхом тернистим……

Після прийняття Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» від 05.06.2012 р. за N4901-VI та Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, який затверджений постановою КМ України від 03.08.2011 р. №845, а також після прийняття Кабінетом Міністрів України постанов від 03.09.2014 р. за №440 та № 17 від 21.01.2015 р. ситуація з виконанням судових рішень на користь дітей війни суттєво не змінилась.

Діти війни, судові рішення, яких передано з Управлінь державної виконавчої служби для виконання до територіальних підрозділів Державної казначейської служби України, отримали лише повідомлення про прийняття до обліку їх рішення для виконання в першу чергу.

Оскільки пунктом 13 «Порядку погашення заборгованості за рішенням суду, виконання яких гарантується державою», що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 р. за №440 визначено, що виплата УДК бюджетних коштів має здійснюватись окремо щодо кожної черги щокварталу до 10 числа місяця, що настає за звітним періодом, проте грошові кошти так і не виплачуються за їх відсутності, хоча мізерні суми в бюджеті на 2015 р. та на 2016 р. для виплат на виконання судових рішень були закладені.

Дарма сподівались….

Для чого ж було приймати Закон № 4901-VI, який фактично не діє, вносити до нього зміни, що фактично відтерміновують виконання судових рішень, коли можна просто прийняти закон про справжні гарантії виконання судових рішень, а не створювати безліч штучних перешкод для дітей війни, що лише заплутують людей, які намагаються добитися виконання судового рішення.

Саме тому діти війни столиці подають позови до Окружного адміністративного суду м.Києва про визнання діянь УДК протиправними та зобов’язання вчинити необхідні для виплати грошових коштів дії..

Щоправда, ще рішень по суті не має (призначено слухання на липень місяць), але марна справа сподіватись на чудо.

Разом з тим, такі дії необхідні, аби пройти в боротьбі з державою необхідний шлях до моменту подання скарги в ЄСПЛ.

То ж , як сказав колись великий Махатма Ганді, йдемо тернистим шляхом, бо грам власного досвіду коштує дорожче тони чужих настанов. 29.04.2016Валентин Сміхун
юрист, голова ГО "Діти війни столиці України"
полковник Об’єднаної Ради українського
та зарубіжного козацтва


Ухвала про відкриття провадження в адміністративній справі
Ухвала про відкриття провадження в адміністративній справі

«Центр Інформаційних Технологій "БРАВО" »