ГО "Діти війни столиці України"
Новини
Законодавство
Наші консультації
Зразки документів
Питання/Відповіді
Відгуки
Спогади
Контакти

Знову інвентаризація, а не виплати

З метою реалізації пункту 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" Кабінет Міністрів України 03.09.2014 р. постановою №440 затвердити Порядок погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою, що набрала чинності 23.09.2014.

Таким чином уряд ухвалив рішення про інвентаризацію всіх судових рішень, які приймалися на користь громадян про соціальні виплати і встановив певну черговість їх виплат оплати відповідних зобов'язань за рішеннями судів перед відповідними категоріями громадян.

При цьому, кошти на соціальні виплати за рішеннями судів визначатимуться окремою бюджетною програмою і виплачуватимуться згідно з реєстром за чергою, яку сформує Державна виконавча служба. Так в першу чергу виплат поставлено соціальні зобов'язання держави, що підтверджені рішеннями судів.

Проте, після того, як міністр юстиції П.Петренко повідомив, що соціальні борги утворилися внаслідок "цинічних популістських рішень" протягом попередніх 20-ти років, коли вносилися зміни до законів щодо запровадження соціальних пільг для найбільш вразливих категорій громадян, а потім не виконувалися, стало зрозуміло, що це пуста декларація, а не реальні дії, чи наміри, що направлені не на виконання судових рішень, а лише чергові обіцянки.

Окрім того, така постанова уряду не що інше, як чергове відтермінування реального виконання судових рішень, адже, насправді, за попередньої влади Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" передбачали аналогічне проведення інвентаризації судових рішень до 01.10.2014 р.

То ж чи будуть рішення уряду "цинічним", а запевнення урядовців брехливими, чи й справді будуть виконуватись судові рішення - час покаже.

А поки що діти війни мають звернутися до органів ДВС із заявою щоб їх внесли до відповідного реєстру.

В заяві до УДВС про виконання судового рішення необхідно зазначити реквізити банківського рахунка, на який слід перерахувати кошти, або дані для перерахування коштів у готівковій формі через підприємства поштового зв'язку, якщо зазначений рахунок відсутній, а також додати оригінал (дублікат) виконавчого листа, та (або) належним чином завірену копію судового рішення, що набрало чинності, копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків та копію аркушів паспорта громадянина України.

Після прийняття заяви, якщо виконавче провадження відкрите (не закінчене, а виконавчий лист не повернутий до суду чи стягувачу) відповідальна особа ДВС не пізніше семи днів з дня внесення рішення до реєстру зобов'язана надіслати заявнику та боржнику повідомлення про прийняття такого рішення для обліку із зазначенням черги, до якої воно включено.

Саме таких заходів за сприяння ГО "Діти війни столиці України" вживають діти війни, після чого отримують повідомлення (додається).Валентин Сміхун
юрист, голова ГО "Діти війни столиці України"


Повідомлення про прийняття до обліку рішення

«Центр Інформаційних Технологій "БРАВО" »