ГО "Діти війни столиці України"
Новини
Законодавство
Наші консультації
Зразки документів
Питання/Відповіді
Відгуки
Спогади
Контакти

Право на безплатний проїзд

Відповідно до ст. 5 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" держава гарантує та надає дітям війни безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів у межах області (Автономної Республіки Крим) за місцем проживання.

Не зважаючи на такі законні права і державні гарантії в реальному житті дітей війни та ветеранів праці існує безліч суб'єктивних факторів та причин, які нівелюють право не безкоштовний проїзд, а також є частими випадки, коли стареньких людей горе-водії незаконно не пускають в маршрутні транспортні засоби, чи ображають.

Добре, коли є поруч небайдужі люди, свідомі громадяни, молодь, які, як справжні члени громадянського суспільства можуть втрутитись і захистити....А якщо у салоні лиш подібні такому обнаглівшому комерсанту?

Кожному члену київської громади слід пам'ятати , що відповідно до ст. 9 і 11 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", нагляд за додержанням і правильним застосуванням цього Закону всіма підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами та громадянами забезпечується місцевими державними адміністраціями, а посадові особи і громадяни, винні в порушенні законодавства про соціальний захист дітей війни, несуть відповідальність згідно із законом.

Саме тому щонайменше необхідно задокументувати такий факт беззаконня будь-яким способом, записати дані свідків, номер маршруту та номерний знак автомобіля, дату та час і звернутись із відповідною скаргою до місцевих органів влади.

На такі звернення активістів ГО "Діти війни столиці" зазвичай надходять листи (додається) про притягнення винних до відповідальності. Звичайно, ніяких вибачень, чи інших більш дієвих заходів реагування, у тому числі звільнення поки що не було.

Разом з тим, оскільки такі звернення не часті, необхідно документувати такі факти, а після одержання декількох аналогічних порушень з боку працівників одного і того ж транспортного підприємства, слід вживати більш активних та колективних дій, аби звільнили нерядивих працівників, або через системне порушення прав громадян, позбавили ліцензії на здійснення такої діяльності.

Давайте разом спільними зусиллями наводити порядок, бо за нас, без нашої участі цього ніхто не зробить.Валентин Сміхун
юрист, голова ГО "Діти війни столиці України"


Відповідь КИЇВПАСТРАНС

«Центр Інформаційних Технологій "БРАВО" »