ГО "Діти війни столиці України"
Новини
Законодавство
Наші консультації
Зразки документів
Питання/Відповіді
Відгуки
Спогади
Контакти

Громадська організація «ДІТИ ВІЙНИ СТОЛИЦІ УКРАЇНИ» інформує

У зв'язку з тим, що з березня 2012 року судові рішення на користь дітей війни не приймаються, а ті що набрали чинності, за відсутності для цього коштів, тривалий час не виконуються, оскільки положення ЗУ "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" від 05.06.2012 р. за № 4901-VI не діють, а також, згідно ЗУ "Про внесення змін до деяких законів України щодо виконання судових рішень" від 19.09.2013р. за №583-VI протягом року проводитиметься інвентаризація, а не виплата заборгованості за судовими рішеннями,

продовжуємо діяльність по наступних напрямках:

- після рішень суду апеляційної інстанції та одержання виконавчого листа пред'являємо до ВПВР УДВС ГУЮ в м.Києві для відкриття виконавчого провадження (якщо термін пред'явлення виконавчого листа прострочено, а УДВС відмовлено у відкритті виконавчого провадження з цих чи інших підстав - подаємо відповідні заяви до суду ). Принагідно інформуємо, що, відповідно до Прикінцевих положень ЗУ "Про внесення змін до деяких законів України щодо виконання судових рішень" від 19.09.13 за № 583-VII, що набрав чинності 15.10.13 Закон України "Про виконавче провадження" доповнено новим пунктом, згідно якого виконавчі документи за рішеннями суду подаються до органу державної виконавчої служби протягом шести місяців з дня набрання чинності цим пунктом. Якщо рішення суду про стягнення коштів або виконавчі документи не було подано в строк, встановлений цим пунктом, це не є підставою для відмови у виконанні даного судового рішення.

- подаємо заяви до УДВС ГУЮ в м.Києві для передання матеріалів виконавчого провадження до Державної казначейської служби України, після чого одержуємо інформацію чи постанову про закінчення виконавчого, яку оскаржуємо керівництву ДВС України та в судовому порядку. У разі скасування постанови УДВС про закінчення виконавчого провадження подаємо заяви для відновлення виконавчого провадження. Якщо відмовлено у скасуванні постанови УДВС- подаємо апеляцію та добиваємось цього після рішення суду апеляційної інстанції.

Є напрацювання про зміну способу та порядку виконання судового рішення, проте, аби положення ЗУ "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень" від 05.06.2012 р. за № 4901-VI щодо стягнення з державного органу боргу діяли, а також, якби не було змін до нього, що внесені ЗУ "Про внесення змін до деяких законів України щодо виконання судових рішень" від 19.09.2013р. за №583-VI, згідно протягом року проводитиметься інвентаризація, а не виплата заборгованості за судовими рішеннями такі дії були б доцільними, попри те, що відповідач має право подати апеляцію, що значно затягне набрання судовим рішенням чинності.

Оскільки питання зміну порядку та способу виконання судового рішення наполегливо рекомендують чиновники ДВС, ймовірно, для того щоб уникнути відповідальності за невиконання рішень, відтермінувати виконання судового рішення та перекласти відповідальність на ДКС.

В цілому всі ці дії направлені на те, аби змусити владу виконати судове рішення, а також, задокументувати факт невиконання судового рішення для подання позову до ЄСПЛ з відповідними доказами.

З 2012 р. за сприяння організації подано кілька сотень позовів до ЄСПЛ. Наш приклад активно наслідують по всій Україні.

На сьогоднішній день вже є два рішення ЄСПЛ ("Цибулько та інші проти України" від 20.06.2013 та "Нечипоренко та інші проти України" від 24.10.2013 ) на користь чотирьох дітей війни, виконавче провадження по яких відкрито, де лише відшкодування моральної шкоди (справедлива сатисфакція) передбачено у сумі 2000 євро.

По першому рішенню ЄСПЛ вже двом особам виплачено моральну шкоду в сумі понад 21 000 грн., проте грошові кошти, що передбачені рішенням національного суду поки що не виплачені. Підготовлено відповідні звернення з цього приводу.

Враховуючи ефективність звернень до ЄСПЛ з позитивним результатом, а також не зважаючи на великий обсяг роботи й на більш серйозний підхід, активізуємось у цьому напрямку та продовжуємо подавати позови до ЄСПЛ.Валентин Сміхун
голова громадської організації
"Діти війни столиці України"


«Центр Інформаційних Технологій "БРАВО" »