ГО "Діти війни столиці України"
Новини
Законодавство
Наші консультації
Зразки документів
Питання/Відповіді
Відгуки
Спогади
Контакти

Держава Україна програла низку справ у Європейському суді на 200 млн. грн.

Держава Україна програла низку справ у Європейському суді на 200 млн. грн. Нині на розгляді в Європейському суді перебуває 13 850 заяв проти України. У 2001-2013 р Україна сплатила 199,32 млн. грн. на виконання рішень Євросуду.

Таку інформацію надала прес-служба Міністерства юстиції України, повідомляє Тиждень. ua.

"Європейським судом було винесено 42 рішення проти України в 2013 році. Загальна сума коштів, які виплатила Україна на виконання рішень Європейського суду (включно з рішеннями національних судів) у 2013 році, становить 59 млн 373 тис. 205,89 грн", - повідомляє Мін'юст.

Згідно зі статистикою міністерства, станом на 30 вересня цього року на розгляді в Євросуді перебувало 13 850 заяв проти України, що становить 12,4% загальної кількості справ за січень-вересень 2013 року.

Зокрема, найбільшу кількість порушень, встановлених у рішеннях Євросуду проти України, становлять порушення статті 6 (право на справедливий судовий розгляд), статті 5 (право на свободу та особисту недоторканність), статті 3 (заборона катування) та статті 13 (право на ефективний засіб правового захисту) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також статті 1 Першого протоколу до Конвенції (захист власності).

Примітка від автора.

Інформацію, що була оприлюднена 14 жовтня 2013 р. ТВI, вважаємо донести до відома усіх громадян України., адже серед вказаних вище справ є чимала кількість справ, що подані дітьми війни до Європейського суду з права людини за сприяння ГО "Діти війни столиці".

При цьому, певна кількість позовів розглянута на користь дітей війни, по певній частині справ триває виконавче провадження, велика кількість справ знаходиться ще в Європейському суді, а ще значно більша кількість справ готується для направлення в Європейський суд. Нічого дивного, адже Україна входить до п'ятірки країн, з яких надходить найбільше скарг у Європейський суд з прав людини.
Валентин Сміхун
голова громадської організації
"Діти війни столиці України"


«Центр Інформаційних Технологій "БРАВО" »