ГО "Діти війни столиці України"
Новини
Законодавство
Наші консультації
Зразки документів
Питання/Відповіді
Відгуки
Спогади
Контакти

Найгірший суд, коли судити пізно......

Нині вже стала відомо більша частина справжніх намірів влади, які направлені проти прав соціально незахищених громадянами України, що отримали підтвердження на практиці після зимових рішень кишенькового, а не конституційного суду в Україні.

Ідея створення в Києві громадського об'єднання саме для того, щоб разом спільними зусиллями відстоювати конституційні права, належить безпосередньо дітям війни, проте безкоштовну допомогу дітям війни ми надаємо вже понад чотири роки. Разом з тим, таке об'єднання і така боротьба несуть в собі більш широкий зміст - аби з населення утворилось дійсно громадянське суспільство, громадяни якого мали й знали свої права та могли їх гідно відстоювати. Щоб люди не купувались на солодкі обіцянки, не продавались за харчі чи інші подачки злодіїв. Щиро жалкую, що в деяких людей навіть не виникає запитання, а звідки ж у облудних пройдох такі величезні гроші, щоб купити собі місце в парламенті. І, звичайно, деякі люди не усвідомлюють, що їх купують як річ і вчиняють потім як із зайвою, чи непотрібним предметом.

Саме такі політикани є в нинішньому парламенті, які забули свої обіцянки, а нині не виконують обов'язок народного депутата відстоювати конституційні права громадян.

Всі ми пам'ятаємо, як влада (як нинішня так і попередня), змінювала підсудність справ дітей війни, обмежувала строками позовної давності, збільшила розмір судового збору в 10 разів, затягувала і затягує з розглядом справ та виконанням судових рішень, а нині розчерком пера суддів Конституційного суду України зробила так, аби в судах не приймали позови чи відмовляли у їх задоволенні.

Саме тому наша громадська організація напередодні святкування Дня Конституції України за участі активу й сприяння керівництва Київської міської організації СПУ 27 червня 2010 й за підтримки кількох сотень дітей війни, які скандували "Поверніть права дітей війни", "Забрали гроші - заберіть болячки", подали звернення Громадської організації "Діти війни столиці України" до секретаріату Конституційного суду України з вимогою офіційного тлумачення положень Конституції України, ч.2 ст. 3 закону України "Про соціальний захист дітей війни" від 18.11.2004 р. за N 2195-IV, згідно якої державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами та прийнятими судовими рішеннями.

Конституційне звернення Громадської організації "Діти війни столиці України" містить обґрунтовану необхідність офіційного тлумачення Конституції України і законів України з урахуванням рішень Конституційного суду України від 26.12.11 за № 20-рп/2011 у справі №1-42/2011 та від 25.01.12 за №3-рп/2012 у справі за №1-11/2012 для з'ясування й роз'яснення змісту норм з метою правильного її застосування, забезпечення реалізації під час судового захисту конституційних прав громадян, оскільки після зазначених вище рішень КСУ судами України при розгляді справ дітей війни неоднозначно застосовуються, або не застосовують положення Конституції України як акту прямої дії та законів України, а прийняття згаданих вище рішень КСУ вже призвело до порушення конституційних прав і свобод дітей війни, оскільки за юридично однакових обставин у справах однієї і тієї ж категорії положення Конституції та законів України судами застосовуються по-різному.

В якості доказів, що підтверджують факти неоднозначного застосування положень Конституції та законів, надано копії судових рішень за позовами одних і тих же дітей війни до вищезгаданих рішень КСУ та після них.

Така ситуація склалась саме тому, що всупереч Конституції України та прийнятим раніше своїм же рішенням, в порушення принципу верховенства, державної ідеології соціальної справедливості, норм моралі, традиціям та звичаям, 26.12.2011 р. Конституційний суд України виніс рішення за №20-рп/2011 по справі №1-42/2011, яким безпідставно визнав конституційними зміни, що внесені ЗУ №3491-VI до п. 4 Прикінцевих положень Закону України "Про державний бюджет на 2011 рік", чим підтвердив законність делегування депутатами Верховної ради України повноважень Кабінету міністрів України встановлювати на свій розсуд порядок та розмір соціальних виплат, а 25.01.12 за поданням Пенсійного фонду України Конституційний суд України, виніс рішення за №3-рп/2012 по справі №1-11/2012, яким визнав право Кабінету міністрів України ручного регулювання порядку та розміру соціальних виплат відповідно до Конституції та законів України, а також, зобов'язав суди при розгляді справ про соціальні виплати застосовувати не лише закони, але й постанови уряду.

Порушення Конституції і прав громадян є очевидними, адже за останній рік непослідовність у юридичній площині, але цілковита прогнозованість під політичним кутом зору стали закономірністю діяльності вже не Конституційного, а кишенькового суду. Така закономірність підриває довіру не лише до багаторічної спадщини Конституційного Суду, а й до всієї інституції конституційної юстиції, яка має слугувати гарантом стабільності Конституції, в суспільстві та правовідносин між громадянами і державою.

Завданням Конституційного Суду України є гарантування верховенства Конституції України як Основного Закону держави на всій території України, а тому діти війни столиці України хочуть знати кому вигідні і чому приймаються нині такі рішення суддями Конституційного Суду, адже з кожним рішенням КСУ все чіткіше проявляються негативні тенденції невмотивованого нехтування своїми ж правовими позиціями, конституційними правами громадян, маніпулювання підставами для розгляду справ залежно від потреб політичної влади. Як можна приймати рішення всупереч раніше прийнятим, адже нічого, окрім влади не змінилось?

Не дарма ж кажуть - найгірший суд, коли судити пізно.

На жаль, Конституційний суд України вже не гарантує верховенство Конституції як Основного закону держави на всій території України, адже його діяльність ґрунтується на принципах нівелювання права, залежності, підпорядкування зверху, нерівноправності суддів, закритості, неповного й поверхневого розгляду справ та необґрунтованості прийнятих ним рішень.

На жаль, Конституційний суд України сьогодні гарантує не верховенство права, виконання Конституції й дотримання прав громадян, а лише спокійне життя для президента України, уряду та більшості у Верховній Раді шляхом легітимізації всіх дій влади, у тому числі і в першу чергу антинародних . Але не довго.

Турбує мене, як інших ще ось що. Судять за адміністративні правопорушення, чи кримінальні злочини, а коли ж нарешті будуть судити як за кримінальний злочин посадовців, що порушують положення Конституції чи конституційні права громадян України? Думаю, що за такі дії необхідно судити не лише судів Конституційного (кишенькового) суду, адже частина із них призначена нинішньою владою лише для таких цілей. Впевнений, що треба судити по діях суддів і про політичні сили, які їх туди делегували, та які нині знаходяться в більшості парламенту, чи в так званій опозиції, що лише паразитує на настроях в суспільстві та виживає, підтанцьовуючи владі. Адже ніхто з депутатів всіх цих політичних сил, що представлені нині в українському парламенті, для захисту конституційних прав громадян не наважився звернутись з поданням до КСУ, що є їх прямим обов'язком, що свідчить про те, що всі вони однакові, а ворон ворону око не виклює.... Політична еліта, як вони себе називають, перетворилась у дрібних прислужників капіталу, а тому їм на права простих людей начхати.

Справедливим судом для таких має стати вибір громадян України, що, не зважаючи на їх солодкі обіцянки, брехню та підкуп людей, залишить їх на узбіччі суспільного й політичного життя.

Хочу також повідомити, що більшістю ВРУ вже прийнято, а Президентом (не гарантом Конституції) 05.06.12 підписано ЗУ №4901 "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", який з 01.01.2013 р. поставить чергову перепону громадянам у відстоювання своїх прав. Зокрема, цей закон дає будь-які можливі підстави для відмовлення дітям війни у стягнені через казначейство грошових коштів, затягування з виконанням судових рішень щонайменше ще на 6 місяців, покладенням відповідальності на чиновників у вигляді відшкодування збитків в порядку регресу, чи нарахування компенсації у вигляді 3-х відсотків річних. Переконаний, що політичну, фінансову, а, також кримінальну відповідальність за невиконання судових рішень, мають нести і чиновники уряду, і депутати ВРУ і судді КСУ, що своїми діями спричини початок соціального колапсу та правового хаосу, зневіру людей у справедливий суд....

Це саме завдяки депутатам від партії регіонів, комуністів - симоненківців, які кричали що за такий закон не будуть голосувати, а 24 голосами проголосували та партії Литвина влада продовжує наступ на права громадян. Після осінніх акцій протестів біля парламенту та уряду, в яких і ми приймали активну участь, влада схитрила і зазначеними вище рішеннями Конституційного суду України насправді обмежила права громадян, у тому числі дітей війни. Замість того, аби дітям війни держава в законний спосіб доплачувала б до пенсії понад 250 грн. щомісяця, нинішня влада доплачує ледь більше 50 грн., а обкрадає майже на 200 грн.

Чомусь ні в кого не виникає питання, чому депутати нинішньої ВРУ списали 24 млрд. боргу Нафтогазу, не скасували свою недоторканість, скасували за допомогою прислужників у суддівських мантіях конституційні права простим людям і не бажають до виборів приймати закон про оподаткування розкоші й багатства, як це робиться у багатьох європейських країнах., а після виборів і поготів цього не зроблять. До речі. Оподаткування розкоші є ідеєю нашої громадської організації, що виникла в процесі переговорів з владою восени минулого року, як відповідь на запитання де знайти кошти для виплати надбавки дітям війни у передбаченому законом розмірі. Проте, представники нинішньої влади і є тими, хто не хоче себе таким чином оподатковувати.

При цьому лжеопозиція, яка не боролась в парламенті проти закону про державну мову, а нині трубить про неіснуючу перемогу, реальним захистом прав громадян в нинішньому парламенті не займалась взагалі .

Проблема мови штучна, надумана, аби розділити суспільство, відволікти від проблем справжніх, економічних. Так, дійсно, цей закон є неконституційним, адже ст. 10 Конституції України визначено, що державною мовою є українська та гарантується вільний розвиток і використання російської та інших, а тому для його прийняття необхідно змінити відповідні положення Конституції України. Хочу щоб всі нарешті зрозуміли - не має проблеми у спілкуванні між нормальними людьми, а є проблема в самих політиках, яким вигідно провокувати, роздувати таку ситуацію, аби поділити суспільство на дві частини електорату. Це вже було у 2004 р. Не можна забувати уроків історії.

Ми надаємо допомогу дітям війни які розмовляють і українською і російською, а в спілкуванні між собою та і в судах, проблеми з мовою не має взагалі.

Оскільки громадська організація "Діти війни столиці України" створена громадянами саме для захисту прав та інтересів своїх членів, а для виконання статутних завдань та досягнення цілей громадська організація має право представляти права та інтереси своїх членів у всіх державних та громадських органах й організаціях і одержувати від органів державної влади інформацію, необхідну для реалізації своїх прав, цілей та завдань, що передбачено статутом, прийнято рішення звернутись Конституційного суду України в зв'язку з порушенням конституційних прав і свобод членів громадської організації, адже за юридично однакових обставин у справах однієї і тієї ж категорії положення Конституції та законів України судами застосовуються по-різному.

Хочу також повідомити, що за 15 днів КСУ повідомить ГО "Діти війни столиці України" щодо розгляду звернення. В іншому разі кількість дітей війни з аналогічними вимогами під час акцій значно збільшиться, адже люди чуда не очікують, проте хочуть знати, чи правомірно відмовлено судом в задоволенні позовних вимог дітей війни на підставі підзаконних нормативно-правових актів, положення яких суперечать Конституції України, порушують принцип верховенства права, порушують (обмежують) конституційне право громадян на справедливий суд і ефективний судовий захист, адже права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, а існуючі конституційні права громадян, згідно положень ч.3 ст. 21 та ст. 22 Конституції України, є невідчужуваними, непорушними та скасованими, або обмеженими бути не можуть?

Окрім того, планується підготовка і подання ще одного звернення, що стосується невиконання рішень національних судів.

То ж результати розгляду звернення є черговим тестом під контролем громадськості щодо того, чи ж насправді ще існують в Україні Конституція України, загальнолюдські цінності, верховенство права, справедливий і неупереджений суд, незалежність судів та суддів, що підкоряються лише закону і дотримуються присяги.

Окрім того, нині активісти ГО допомагають в оформленні позовів до ДВС з приводу бездіяльності, оскільки судові рішення не виконуються, а також, позовів до Європейського суду з прав людини.

Зокрема, вже понад 9 місяців жодне із судових рішень, що набрали чинності, а кількість їх безупинно зростає, не виконано і дітям війни не виплачуються кошти. УПФ та ДВС мотивують відсутністю для цього коштів. І нікого не хвилює , що постанова КМУ від 06.07.11 за №745, яка втратила чинність ще 31.12.11, чи аналогічна постанова КМУ №1381 від 28.12.11, ніякого відношення до виконання судових рішень не мають, а посилання на відсутність фінансування чи грошових коштів у бюджеті для виплати заборгованості по пенсії є безпідставними, адже в бюджеті є спеціальна стаття витрат саме для фінансування виконання судових рішень. Але справа у іншому. Це таким чином у такий спосіб антинародна влада ігноруючи Конституцію, чинний закон, керуючись абсурдними приписами КСУ та піднормативними правовими актами, зневажає людей й правовий порядок в суспільстві, що в решті решт призведе до непердбачуваних наслідків....

Не потрібно змінювати Конституцію - її необхідно виконувати. Не потрібно святкувати день конституції, - необхідно за нею жити щодня.

Який вихід з такої ситуації? Про це влучно рифмою висловився поет Обдуленко.


... А ми йдемо, бездумно голосуєм

За тих усіх , хто в слові воздає.

Хто баксами і гречкою купує,

А совість у нас, людоньки, ще є?

І хто нарешті дасть пораду,

Щоб зрозуміти правди суть,

Щоб обирати треба чесних в Ради,

А не біл-бордівців, що дурників пасуть.


Хочу повідомити, що в прямому ефірі на ТРК "Ера FM" один із слухачів (явно представник влади) намагався обізвати дітей війни неробами, які своїми діями заважають судам і владі працювати. На що я йому відповів, що завдяки дітям війни, що пережили голод і війну, відбудували повоєнне господарство, створили блага в суспільстві, якими користується і він, заслуговують не на докори, а лише на слова вдячності, повагу й турботу від суспільства, що мають бути викарбувані золотими буквами й увічнені в граніті пам'ятника.

За ініціативи активістів громадської організації "Діти війни столиці України" щодо встановлення пам'ятника дітям війни в м. Києві направлені відповідні клопотання до органів місцевого самоврядування та вже на рахунку організації збираються кошти для створення проекту скульптурної композиції, а потім спорудження пам'ятника, аби на камені викарбувати протест проти війни, увічнити пам'ять про пережиті холод, голод, смерть, розруху, важку працю, що не повинно ніколи повторитись, а також про необхідність соціальної справедливості, поваги, турботи й захисту людей, що їх пережили, відбудували й розбудували країну, в якій всі ми живемо.

Сильний не той, хто на ногах встоїть, а той, хто, спіткнувшись,чи впавши, знову встає.

Необхідно боротись за свої права разом, не втрачати надію .

Для цього необхідно зробити все, аби нинішні мільйонери злодії та брехуни пішли, а вчорашні мільйонери злодії та брехуни не повернулись. Саме тому голосування, ні за владу, ні за так звану опозицію, нічого путнього не дасть, хіба що змінить кольори та декорації.

Саме тому влада в Україні має належати не мільйонерам, чи мільярдерам у парламенті, уряді, на Банковій, а мільйонам розумних, простих і працьовитих громадян.Валентин Сміхун
голова громадської організації
"Діти війни столиці України"


«Центр Інформаційних Технологій "БРАВО" »