ГО "Діти війни столиці України"
Новини
Законодавство
Наші консультації
Зразки документів
Питання/Відповіді
Відгуки
Спогади
Контакти

Владу мільйонам, а не мільйонерам!
(Кишеньковий суд)

Прихід зими людьми ототожнюється із новорічними та різдвяними святами, подарунками та побажаннями один одному достатку і кращого майбутнього.

А от що "подарувала" антинародна влада громадянам України у подіях, деталях та фактах.

Якщо коротко - антинародна влада продовжила наступ на права громадян, що призвело до системного порушення конституційних прав і свобод громадян, руйнації суспільства соціальної справедливості, підпорядкування можновладцям або знищення незалежної неупередженої судової системи та цинічного ігнорування принципу верховенства права на найвищому державному рівні.

Але спочатку ще раз про саміт Україна-Європейський союз, що відбувся 19.12.11 та завершився не підписанням угоди, а лише рекомендаціями, оскільки Брюссель натиснув на гальма, адже демократія та правова держава, з точки зору європейських цінностей, не була і не є пріоритетами для керівництва України. Саме тому представниками Євросоюзу зазначено, що час і шлях політичної асоціації та інтеграції в Європейський союз напряму залежить від дотримання в Україні верховенства права, що включає в себе незалежність судової гілки влади.

Проте такі рекомендації європейців отримали негайне підтвердження в Україні, але з точністю до навпаки, адже влада протягом одного місяця домоглась прийняття двох рішень Конституційного суду України, що аж ніяк не свідчить про дотримання принципу верховенства права.

Так, 26.12.2011 р. Конституційний суд України виніс рішення за №20-рп/2011 по справі №1-42/2011, яким визнав конституційними зміни, що внесені ЗУ №3491-VI до п. 4 Прикінцевих положень Закону України "Про державний бюджет на 2011 рік". Іншими словами, Конституційний суд України підтвердив законність делегування депутатами парламенту повноважень Кабінету міністрів України встановлювати на свій розсуд порядок та розмір соціальних виплат.

За поданням Пенсійного фонду України 25.01.2012 р. Конституційний суд України виніс рішення за №3-рп/2012 по справі №1-11/2012, яким визнав конституційним право Кабінету міністрів України ручного регулювання порядку та розміру соціальних виплат, а також, зобов'язав суди при розгляді справ про соціальні виплати застосовувати не лише закони, але й постанови уряду.

Таким чином, заангажований буржуями Конституційний суд України по бажанню антинародної більшості у Верховній раді України й замість неї вчинив приписи судам та дав інструменти державній виконавчій службі та чиновникам пенсійного фонду для більш ефективної боротьби з громадянами, які змушені відстоюють свою людську гідність та свої законні соціальні права. І аж ніяк не турбує можновладців, що обидва рішення суперечать приписам Європейського суду з прав людини і цілій низці інших (№8-рп/99 від 06.07.99, №5-рп/2002 від 20.03.02, №7-рп/04 від 17.03.04, №20-рп/04 від 01.12.04,№5-рп/2005 від 22.09.05, №6рп/2007 від 09.07.07 по справі №1-29/2007, №10-рп/2008 від 22.05.08 по справі №1-28/2008), якими Конституційний Суд України визнав такі дії держави неконституційними, а своїм рішенням №26-рп/08 від 27.11.08 по справі №1-37/08 офіційно розтлумачив ще уряду Тимошенко, що законами про державний бюджет не можна вносити зміни до чинних законів, зупиняти їх чи скасовувати, або встановлювати інше правове регулювання правовідносин, які є предметом інших Законів, адже держава не може відмовлятись від гарантованих Конституцією та визначених фінансових зобов'язань по забезпеченню прав людини, скасовувати їх чи обмежувати.

Вочевидь інше. Збалансованість бюджету має бути, але аж ніяк не за рахунок порушення законних прав громадян України, а правильного, прозорого й справедливого розподілу державних коштів. Проте антинародна влада на законодавчому рівні вже створила та створює низку зачіпок і перепон, аби більш дієво перешкоджати можливості відновлення порушеного права дітей війни, намагається насправді та у свідомості людей нівелювати право на справедливий суд, чи ефективний юридичний захист, що є основними положеннями Міжнародної Конвенції з прав людини, ратифікованою Україною 17.07.1997 р.

Соціальні протести проти прийняття законопроекту №9127, що прокотились восени, налякали владу, але не змусили відмовитись від задуманого. То ж влада у такий спосіб схитрила та, щоб не виконувати судові рішення чи не приймати нові, знову ошукала людей шляхом прийняття зазначених вище рішень КСУ, які звели нанівець досягнення осінніх акцій протесту.

У вересні та жовтні минулого року активістами Соціалістичної партії України та громадських організацій, що створені за сприяння СПУ під час проведення масових акцій протесту на захист соціальних прав громадян неодноразово були вручені та направлені відповідні колективні звернення до всіх найвищих державних інстанцій, аби при формуванні державного бюджету на 2012 р. в обов'язковому порядку було передбачено повне фінансування виплати 30% надбавки до пенсії дітям війни в розмірі, передбаченому ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" за №2195-ІV, а також з пропозиціями додаткові грошові кошти для фінансування виплат дітям війни отримати через негайне прийняття ВРУ закону про оподаткування багатства (майна) заможних громадян (олігархів), як це робиться у багатьох європейських країнах.

Дарма, бо ситий ніколи голодного не почує.

Попри звернення дітей війни 22.12.2011 р. прийнято ЗУ за № 4282-VI "Про Державний бюджет України на 2012 рік", п. 3. прикінцевих положень якого визначено, що у 2012 році норми ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст. 6 ЗУ "Про соціальний захист дітей війни" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2012 рік.

Кабінет міністрів України не забарився і вже 28.12.11 прийняв Постанову за №1381, згідно п.4 якої дітям війни підвищення до пенсії виплачуватиметься лише в розмірі 7% від прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність. Нині - це 57.54 грн. А де ще 23% від визначеної чинним законом надбавки?

Для правової держави це не нормально, адже постанова КМУ не може бути вищою за Закон, а делегування повноважень уряду щодо законодавчого регулювання соціальних пільг і гарантій являється грубим порушенням Конституції та чинного законодавства.

Проте, допоки соціалістів у справді народному парламенті не буде - по справжньому відстоювати інтереси дітей війни та людей праці буде нікому.

Зима холодна закінчиться і прийде весна. Разом треба йти до КМУ й вимагати виплати надбавки, або відставки, адже позови дітей війни суди, керуючись постановами уряду та рішеннями антинародного Конституційного суду, не задовольняють.

І ще про наболіле. Вже понад чотири місяці судові рішення, що набрали чинності, не виконуються. Справи дітей війни, що накопичились в апеляційних адміністративних судах майже не слухаються.

Саме тому діти війни Києва подають заяви та скарги до Державної виконавчої служби з вимогою скласти акт про невиконання судового рішення та направити подання до органів прокуратури для притягнення винних у цьому до кримінальної відповідальності. У випадку залишення заяви без належного реагування необхідно подавати позов до суду про визнання бездіяльності ДВС протиправною та спонукання до вчинення конкретних дій, направлених на повне і безумовне виконання судового рішення.

У зв'язку з тривалим невиконанням рішення національного суду діти війни зможуть дійти до Європейського суду, заявляючи при цьому компенсацію моральної шкоди, адже Європейський суд з прав людини прийняв рішення по справі "Іванов проти України" та "Півень проти України", згідно з якими визнав державу Україну винною в порушенні ст. 6 Конвенції "Про захист прав людини і основоположних свобод", у тому числі - права на справедливий суд і в тривалому невиконанні судового рішення, адже невиконання рішення не може бути виправдане недоліками законодавства, чи браком (відсутністю) коштів, які унеможливлюють його виконання.

Членами громадської організації "Діти війни столиці України" вже збираються факти про такі порушення, аби направити інформацію про таку ситуацію до Парламентської асамблеї Ради Європи, щоб на підставі правила 8 резолюції від 02.10.06 за №1516 зупинити повноваження української делегації, оскільки держава не виконує приписи Європейського суду та порушує положення Конвенції з прав людини. Схоже подання готується і до Конституційного суду України, аби він на підставі фактів порушення принципу верховенства права роз'яснив, коли ж він правильно коментував положення ст. 22 Конституції України у зв'язку з певними діями Верховної ради України та уряду при прийнятті бюджетного законодавства.

Звичайно, надії на такий суд мало, адже саме за рішення КСУ у такому складі було дано зворотний хід змінам до Конституції, які посилювали роль парламенту. Завдячуючи реанімації конституційної реформи кишеньковим Конституційним судом Україна повернулась до країни з авторитарним режимом, де ще більш цинічно попираються принципи верховенства права та на найвищому державному рівні порушуються права громадян, а можливість формувати владу у мільйонів людей, переписавши Конституцію рішенням КСУ, забрали мільйонери.

Нині КСУ позбавив реальної можливості навіть через суд відновити порушене право, а нагальні реформи в сфері правосуддя та управління так і залишилися на папері, хоча всі важливі управлінські посади в адміністраціях та судах були доволі швидко розподілені між політичними силами нинішніх можновладців.

На завершення перемоги над простими й соціально незахищеними людьми можновладці планують прийняти ще два законопроекти за №8736 та №9400, якими хочуть внести зміни до Кодексу адміністративного судочинства України в частині розгляду справ про пенсійне забезпечення та відмінити негайне виконання судових рішень щодо виплат пенсій..... А згодом, внесуть зміни до Конституції, щоб обирати президента в парламенті, продадуть і нас і землю....

Нинішніх депутатів-мільйонерів за їх законотворчість докоряти не можна, адже за турботою про власну вигоду вони зовсім забувають про права та інтереси простих людей, не те що про верховенство права.

Чому так? Та тому що можновладці затіяли глобальні зміни в соціальній сфері, що містять бонуси і перспективи для них, а простих людей, навпаки, залишать ні з чим. Саме тому нинішні депутати тягар відповідальності за такі антинародні дії переклали на Конституційний суд України. І все це буде відбуватись до того часу, допоки ми обиратимемо депутатів із числа прислужників олігархів, які приймаючи закони, не будуть нести відповідальність за антинародні дії, що зачіпають інтереси мільйонів громадян. Без запровадження персональної відповідальності за діяльність на законодавчій ниві не можна очікувати, що можновладці не будуть використовувати закони лише задля власної користі.

Для цього необхідно зробити все, аби нинішні мільйонери злодії та брехуни пішли, а вчорашні мільйонери злодії та брехуни не повернулись. Саме тому голосування, ні за владу, ні за так звану опозицію, нічого путнього не дасть, хіба що змінить кольори та декорації.

Саме тому влада в Україні має належати не мільйонерам, чи мільярдерам у парламенті, уряді, на Банковій, а мільйонам розумних, простих і працьовитих громадян.Валентин Сміхун
голова громадської організації
"Діти війни столиці України"


«Центр Інформаційних Технологій "БРАВО" »