ГО "Діти війни столиці України"
Новини
Законодавство
Наші консультації
Зразки документів
Питання/Відповіді
Відгуки
Спогади
Контакти

Народ не візьмеш на макуху.
Він зоддаля розрізнить чин:
І хто є син його по духу,
І хто по духу - сучий син.

Б.Олійник

Не слухай що кажуть, - дивись що роблять...

У Верховній раді України знову говорили про дітей війни. Мабуть, незабаром вибори без вибору. Чому? А тому, що всі ті депутати, які нині знаходяться у парламенті нічого путнього для дітей війни не зробили, а лише значно погіршили відношення влади до старшого покоління, в угоду чужоземцям хочуть позбавити пільг на 25% знижку по оплаті комунальних послуг, та, разом з урядом, обмежили виплати грошей навіть за судовими рішеннями. Такі депутати й не зроблять для людей нічого доброго.

Єдине, що правильно було сказано - нинішня влада, яка вже двічі формувала державний кошторис на 2010 та 2011 роки, проігнорувала свої виборчі обіцянки у повному обсязі виконувати вимоги законів. Це справді відповідає дійсності.

Хочу нагадати, що член фракції від партії Регіонів Сухий ще 21.09.11 вніс на розгляд ВРУ законопроект за №8524, який стосується внесення змін до Закону "Про соціальний захист дітей війни", де передбачено підвищення до пенсії в розмірі 10% - однаковому для дітей війни і учасників, що, мовляв, сприятиме стабілізації в суспільстві та підняттю соціального статусу дітей війни. Законопроект, що зменшує права дітей війни, направлено на доопрацювання, але дітей війни та соціалістів не влаштовує таке "підняття" статусу.

А вже інші депутати (Ляшко) під куполом законодавчого органу 19.10.11 професійно займались мавпуванням і дешевим популізмом та далеко від фаховості й інтересів людей пропонували прийняти Закон "Про внесення зміни до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік", згідно з яким дітям війни до пенсії виплачувати підвищення в розмірі надбавки, встановленої для учасників війни. Тобто в меншому розмірі, що, в порушення ст. 22 Конституції України, обмежить на законодавчому рівні як права дітей війни так і можливість відновити їх через суд.

Саме тому не варто слухати таких крикунів (брехунів), адже за їх бажанням "пропарити" себе криється правовий нігілізм та реальність, що фактично позбавить дітей війни права на 30% надбавку до пенсії.

Всупереч чинному Закону, Конституції України та рішенню Конституційного суду України від 27.11.08 р. за №26-рп/08 по справі №1-37/08З дітям війни 30% надбавку (підвищення) вже обмежено п. 6 постанови нинішнього Кабінету Міністрів України від 06.07.11 р. за №745 "Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету", а тому голова комітету ВРУ з питань бюджету В. Баранов рекомендував парламенту відхилити цей законопроект, оскільки він не містить конкретних пропозицій щодо джерел компенсації додаткових видатків Державного бюджету.

Такі події і факти свідчать про те, що і авторам таких законів і олігархам байдуже як живуть прості люди і лише соціалісти, насправді, реально захищають і спроможні захистити соціальні права громадян України.

Саме тому віце-прем'єру Тігіпку громадськими організаціями, створеними за сприяння СПУ подано пропозиції, в яких зазначено, що додаткові грошові кошти для фінансування виплат дітям війни необхідно отримати через негайне прийняття провладною більшістю (олігархів) у Верховні раді закону про оподаткування багатства (майна) заможних громадян, як це робиться у багатьох європейських країнах. Проте буржуї не хочуть обкладати себе податком, але ми разом маємо змусити їх це зробити. Окрім того, на відміну від "жируючих" олігархів, діти війни столиці України, які самі потребують соціального захисту та допомоги, започаткували благодійну акцію "Діти війни - дітям сиротам", про яку детальніше повідомимо згодом.

Лише соціалісти, які виступали завжди і нині лише за безумовне виконання положень ст.ст. 5, 6 і 7 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" за №2195-ІV в чинній редакції на 18.11.2004 р., за виплату дітям війни 30% надбавки у повному розмірі, а тому проти прийняття законів чи підзаконних правових актів, які, всупереч Конституції України, позбавляють громадян соціального захисту та державної допомоги.

Це лише соціалісти разом з дітьми війни підготували багаточисельні колективні звернення та направили їх до найвищих органів державної влади, аби уряд доопрацював законопроект "Про державний бюджет на 2012р." за №9000, провладна більшість у парламенті проголосувала за нього, а Президент підписав закон, в якому буде передбачено у повному обсязі належне фінансування виплати надбавки до пенсії дітям війни в розмірі 30% надбавки, передбаченої ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" за №2195-ІV в чинній редакції на 18.11.04 р.

Яким буде державний кошторис на 2012 рік - таке і буде справжнє відношення влади до простих людей, Конституції та чинних законів України. А відповідно - таке має бути і відношення людей, права яких порушено, до влади, яка конституційні права громадян України порушує.Валентин Сміхун
голова громадської організації
"Діти війни столиці України"


«Центр Інформаційних Технологій "БРАВО" »