ГО "Діти війни столиці України"
Новини
Законодавство
Наші консультації
Зразки документів
Питання/Відповіді
Відгуки
Спогади
Контакти

Порушення прав людей та Конституції гарантовано!

Прихід осені людьми ототожнюється із завершенням жнив, періодом дозріванням та збором плодів садівництва і овочевих культур, засівання озимих зернових.

Що ж до того, що і як сіють на законотворчій ниві депутати нинішньої Верховної ради та які плоди від такої діяльності (частіше - корінці) дістаються народу - джерелу влади, хоч і прикро, але необхідно говорити.

Перш за все достається соціально-незахищеним категоріям людей, які віддали з повна свої сили, знання та уміння на розбудову суспільства, а нині, на думку можновладців, є баластом, який не потребує зайвої турботи, проте може бути використаний лише завдяки дешевому популізму напередодні виборів. Зокрема, це стосується дітей та учасників війни, "чорнобильців", воїнів інтернаціоналістів...

То ж про такі події і факти в хронології.

Перед жнивами Верховна Рада України 14.06.2011 р. прийняла Закону України №3491-VI "Про внесення змін до ЗУ "Про державний бюджет України на 2011 рік", згідно з яким положення і норми, що передбачені ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", мають застосовуватись у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України. На виконання ЗУ №3941-VI на початку жнив уряд 06.07.2011 р. прийняв підзаконний нормативний акт - постанову за № 745 "Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету", пунктом 6 якої встановив, що дітям війни до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, підвищення проводиться лише у розмірі 49.80 гривень.

Таким чином пани-депутати на законодавчому рівні знову порушили чинну Конституцію і права дітей війни, що передбачені Законом та гарантовані Конституцією України на отримання 30% надбавки до пенсії у повному розмірі, а Кабінет міністрів протиправно обмежив існуючі права дітей і учасників, чорнобильців, військових пенсіонерів, про що красномовно свідчить рішення Конституційного суду України від 27.11.2008 р. за №26-рп/08 по справі №1-37/08, обов'язкові до виконання положення якого знову цинічно порушено "слугами народу".

З огляду на вище викладене членами ГО "Діти війни столиці України" вже підготовлено кілька позовів до Кабінету міністрів України про визнання п. 6 постанови КМУ №745 від 06.07.2011 р. протиправним та скасування неконституційних положень, що обмежують права, передбачені Законом.

Сподіваюсь, що всі пам'ятають як попередня брехлива і злодійська влада обкрадала дітей війни, проте і нинішня нічим не краща, адже сьогодні щомісяця кожній дитині війни протиправно держава недоплачує належних за законом майже 180 грн., а завтра не будуть доплачувати майже 190 грн., оскільки такий розмір надбавки (49.80 грн.) даною постановою визначено до кінця 2011 року. Нині вже мотивуючи постановою, положення якої суперечать Конституції України, влада намагається гальмувати розгляд справи дітей війни в судах, чи не виплачувати у повній мірі грошові кошти за рішеннями судів.

Та вже 08.07.2011 р. пани-депутати прийняли Закон України №7530-VI "Про судовий збір", яким всупереч Конституції України та авторства депутатів від ПР та БЮТ протягли антинародний закон, яким переклала на плечі громадян обов'язок фінансування правосуддя, оскільки розмір судового збору буде щонайменше у 8 разів більший, ніж нині існуючий. Принагідно хочу нагадати, що з 01.11.11 набере чинності ЗУ №7530-VI "Про судовий збір", у зв'язку з чим, при поданні адміністративного позову, діти війни, котрі не є пільговиками, будуть змушені сплачувати судовий збір вже в сумі 28.23 грн.

Але це був початок. Продовження лицедійства відбулось тоді, коли Верховна рада ухвалила, а Президент підписав Закон України за №3668-VI "Про заходи щодо реформування пенсійної системи", який набере чинності з 01.10.11 та яким обмежено існуючі пільги соціально незахищених громадян, замінивши на адресну допомогу, надання якої передбачено за певних умов за рішення соціального інспектора в залежності від статків людини. Але про це згодом в деталях і фактах.

Наступним неконституційним (гнилим і червивим) плодом діяльності панів-депутатів нинішньої осені стало прийняття 09.09.2011 р. в першому читанні Закону України №9127 "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", яким можновладці хочуть позбавити починаючи з 01.01.2012 р. понад 10 категорій незахищених громадян у отриманні соціальних надбавок, що передбачені відповідними законами.

Зокрема, чинну редакцію ст. 6 ЗУ "Про соціальний захист дітей війни", якою передбачено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, пропонується замінити на: " Дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту") до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі, встановленому Кабінетом Міністрів України. Ветеранам війни, які мають право на отримання підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до цього Закону та Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" зазначене підвищення встановлюється за їх вибором згідно з одним із таких законів."

Це діти війни вже проходили і перемогли, коли аналогічні положення законів ВРУ були визнані КСУ неконституційними, чи п. 8 постанови уряд однієї злодійкуватої брехухи, були визнані Окружним судом м.Києва протиправним.

Окрім того, пропонується доповнити ч.2 ст. 5 ЗУ "Про соціальний захист дітей війни" частиною другою, згідно якої пільги, передбачені абзацами шостим та сьомим цієї статті, надаються у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, що також вже передбачено з 01.110.11 Закон України за №3668-VI.

А от такого ще не було, щоб нинішні можновладці в цинізмі переплюнули саму Юлю.

З огляду на вище викладене слід зазначити, що прийнятий нині законопроект явно порушує права громадян та суперечить ст. 22 Конституції України, а після його схвалення панами - депутатами передбачатиме практично ручний режим керування соціальними пільгами і тотальне маніпулювання державними ресурсами у виборчих цілях, оскільки лише напередодні виборів певні соціально вразливі категорії в якості підкупу, можливо, будуть нагороджені більшими сумами подачок.

Законопроект містить й інші положення, що буде підґрунтям для корупції та дадуть можливість чиновниками зволікати з виконанням судових рішень та процвітати корупції, але про це пізніше. Разом з тим скажу ось про що. Для чого гарантії держави, якщо ст. 124 Конституції України та ст. 255 КАСУ передбачено, що судові рішення, які набрали чинності є обов'язковим до виконання всіма посадовими особами на всій території України. При цьому, в разі невиконання судового рішення, на посадову особу можуть накласти штраф, чи притягнення її до кримінальної відповідальності згідно ст. 382 КК України. Насправді з прийняттям закону №9127 влада зведе нанівець відповідальність чиновників за затягування і зволікання з виконанням судових рішень та повною виплатою належних коштів, адже нині нічого не заважає це робити належним чином. Сьогодні просто відсутня добра воля у керівництва держави та чиновників різного рівня.

Як можна пояснити, чому, наприклад, в Київському апеляційному адміністративному суді накопичилось понад 230 тисяч справ дітей війни, із яких лише 110 тисяч зареєстровано, а 120 тисяч ще навіть не зареєстровано? А коли ж будуть розглядатись?

Вочевидь інше. Влада на законодавчому рівні знову створює низку зачіпок і перепон, аби більш дієво перешкоджати можливості відновлення порушеного права дітей війни, намагається насправді та у свідомості людей нівелювати право на справедливий суд, чи ефективний юридичний захист, що є основними положеннями Міжнародної Конвенції з прав людини, ратифікованою Україною 17.07.1997 р.

Саме тому за ініціативи членів громадської організації "Діти війни столиці України" вже збирається така інформацію і факти, аби направити їх до Парламентської асамблеї Ради Європи, щоб на підставі правила 8 резолюції від 02.10.06 за №1516 зупинити повноваження української делегації, оскільки держава не виконує рішення Європейського суду та порушує положення Конвенції з прав людини.

Справжня ціль прийняття вище згаданих законів та підзаконних актів ще й в іншому. Пани депутати хочуть продати соціальні пільги та надбавки громадян України Міжнародному валютному фонду за такі бажані для влади гроші - черговий транш. Таким чином влада, всупереч ст. 22 Конституції України, намагається позбавивши людей соціальних гарантій, передбачених чинними законами, завтра, тимчасово залатавши свої прорахунки, продати землю, примноживши свої власні статки, а зубожілих людей передати в кабалу новоявленим латифундистам.

Незважаючи на те, що можновладці заявляють, що бюджет на 2012 рік буде соціально спрямований, необхідно по всій Україні ініціювати збір підписів до найвищих інститутів влади, аби уряд та парламент при формуванні і затвердженні бюджету на 2012 рік все ж таки передбачили повне фінансування і виплату 30% надбавки до пенсії, так як це роблять члени ГО "Діти війни столиці України", які вже зібрали понад дві тисячі підписів під відповідним колективним зверненням.

Разом з ти не всі люди знаю і розуміють, що у лиходіїв, зазвичай, гарні обгортки цукерок, а начинка зовсім інша... Саме так лицедії за красивими гаслами ховають свої справжні антинародні наміри і бажання.

Отака вдавана турбота про людей з боку "слуг народу", права яких цими ж можновладцями усвідомлено порушують на найвищому державному законодавчому і виконавчому рівнях. І лише соціалісти здатні захистити народ від наруги з боку олігархів та панів-депутатів, адже нікому організувати соціальні протести, щоб не допустити прийняття чергового антинародного закону, або, в разі прийняття, звернутись до КСУ з відповідним поданням про його скасування. І це не зважаючи на те, що влада вже виношує наміри заборонити масові зібрання громадян як прояви екстримізму, а неугодні організації, що їх проводитимуть, заборонити.

І все ж , люди, не будьте байдужими! Подумайте, люди добрі, скажіть собі та своїм знайомим, чи можна довіряти владі, яка незаконними методами хоче досягти законності, чи, добитись послушності або страху. Не бійтесь! Боріться і поборете! Візьмемось за руки, товариші, щоб не загинуть поодинці!Валентин Сміхун
голова громадської організації
"Діти війни столиці України"


«Центр Інформаційних Технологій "БРАВО" »