ГО "Діти війни столиці України"
Новини
Законодавство
Наші консультації
Зразки документів
Питання/Відповіді
Відгуки
Спогади
Контакти

Казав пан кожуха дам ...

Прийняття Верховною Радою України 14.06.2011 р. Закону №3491-VI "Про внесення змін до ЗУ "Про державний бюджет України на 2011 рік", згідно з яким положення і норми, що передбачені ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", мають застосовуватись у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, породило чимало розмов, сумнівів і переживань, але нічого надзвичайного не сталось.

Нічого нового, чи кращого не сталось, позаяк уряд не забарився виконати неконституційні положення вище згаданого закону, чим, як і пани-депутати, також порушив права дітей війни, що передбачені Законом та гарантовані Конституцією України, на отримання 30% надбавки до пенсії у повному розмірі (нині - 229.20 грн.). На цьому уряд не зупинився та прийняв ще 06.07.2011 р. підзаконний нормативний акт - постанову за № 745 "Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету", пунктом 6 якої встановив, що дітям війни до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, підвищення проводиться у розмірі 49.80 гривень.

Також, цією постановою уряд обмежив права чорнобильців, військових пенсіонерів та визнав такими, що втратили чинність пункти 4-9 постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 р. за № 530 "Деякі питання соціального захисту окремих громадян", проте тут чиновники запізнились і перестарались, адже п.8 постанови КМУ від 22.05.08 за №530, яким, зокрема, дітям війни, в порушення Закону і Конституції, встановлено розмір надбавки до пенсії в сумі лише 49.80 грн., постановою Окружного суду м. Києва від 15.06.2009 р. по справі №2/385 вже визнано незаконним. Переконаний, що ближчим часом буде подано низку позовів до КМУ про визнання і п. 6 постанови №745 уряду незаконним, про що, як неспростовний аргумент, красномовно свідчить преюдиціальне рішення КСУ від 27.11.2008 р. за №26-рп/08 по справі №1-37/08, положення якого знову цинічно порушено "слугами народу".

Сподіваюсь, що всі пам'ятають як попередня брехлива і злодійська влада обкрадала дітей війни, проте і нинішня нічим не краща, адже сьогодні, щомісяця кожній дитині війни протиправно держава недоплачує належних за законом майже 180 грн., а завтра не будуть доплачувати майже 190 грн., оскільки такий розмір надбавки - 49.80 грн., даною постановою визначено до кінця поточного року. За такого встановленого КМУ розміру надбавки, що від належної за законом суми складає біля 6%, а невиплачена надбавка в грудні цього року становитиме вже понад 190 грн., решту, попри протидію і перешкоди з боку влади, дітям війни необхідно у держави відвойовувати через суд і надалі за безкоштовної допомоги і всебічного сприяння активістів СПУ та партії дітей війни. Хочу нагадати, що ближчим часом набере чинності ЗУ №7530-VI "Про судовий збір", у зв'язку з чим, при поданні адміністративного позову, діти війни, котрі не є пільговиками, будуть змушені сплачувати судовий збір вже в сумі 28.23 грн.

Яка нечувана турбота про людей з боку "слуг народу", права яких цими ж можновладцями усвідомлено порушують на найвищому державному законодавчому і виконавчому рівнях.....

А суть такої гіркої бувальщини доволі проста: уряд Азарова не виконав обіцянки пана-Президента як гаранта Конституції, який на початку травня 2011 р. публічно запевнив, що дітям та учасникам війни будуть доплачувати надбавку в розмірі 10% від прожиткового мінімуму (мінімальної пенсії). Ошукали знову?! Нічого дивного, адже це і справжньою сутністю буржуазно-олігархічної влади.... А на що ж Ви розраховували?

Казав пан: "Кожуха дам!" - та тільки й слово його тепле....

То ж чи вірити будь-яким пустим обіцянкам посадовців нинішньої влади й надалі - вирішувати Вам, люди добрі... Я не вірю....Валентин Сміхун


«Центр Інформаційних Технологій "БРАВО" »