ГО "Діти війни столиці України"
Новини
Законодавство
Наші консультації
Зразки документів
Питання/Відповіді
Відгуки
Спогади
Контакти

Доброго дня!
Вас турбує місто Кременчук, редакція газети "Програма Плюс", кореспондент Наталя Істоміна.
Практично щодня до нашої редакції звертаються діти війни, їх надзвичайно багато, але питання у них однакові: коли закінчаться їхні поневіряння по судах? чому надбавки час від часу то скорочують, то підвищують? коли це питання вирішиться раз і назавжди?
У той же час, численні юридичні контори наживаються на чужих бідах, пропонуючи допомогу у складанні позовних заяв тощо. Скажіть, будь-ласка, яких заходів вживає наразі Ваша організація, аби вплинути на можновладців? І взагалі, чи є підстави вважати, що дане питання вирішиться на користь дітей війни?

Щиро вдячна та бажаю Вам перемоги у нелегкій ботьбі.
З повагою, Наталя Істоміна.
Газета "програма Плюс", м.Кременчук, 39600, бульвар Пушкіна, 8.


Доброго дня і Вам, шановна Наталі!

Дякуємо за те, що Ви також турбуєтесь станом справ щодо виплат пенсій дітям війни з урахуванням передбаченої законом 30% надбавки.

До нас звертаються з такими запитанням майже з усієї території України. Запитання стосуються також нюансів судового процесу чи загального плану. На жаль, панацеї від порушень прав громадян з боку держави не має. На відміну від юридичних контор допомагаємо зовсім безкоштовно...

Для того, щоб коротко дати відповіді на поставлені запитання повідомлю наступне.

07.07.2010 р. нинішньою Верховною радою України було прийнято Закон про внесення зміни до ЗУ "Про судоустрій і статус суддів" та змін до Кодексу адміністративного судочинства, якими чітко визначено дітей війни як сторону в судовій справі. Що це значить? А те, що тільки через суд можливо добитись відновлення права....

Тобто, влада, як нинішня так і попередня залишила виплату з врахуванням надбавки без змін - 49.80 грн, хоча її розмір нині нічим не передбачено. Ми вже двічі з колективними зверненнями звертались до найвищих державних інстанцій, проте ніхто нас навіть чути не хоче. Тай вибори минули, - про дітей війни забули.

Колективне звернення за нашим прикладом подали ряд інших обласних та міських організацій, деякі міські ради приймали відповідні рішення про звернення до уряду, проте віз і нині там.

Нарешті держава визначилась з підсудністю, проте в судах не поспішають виконувати відповідні норми законодавства. Крім того, можновладці дітей війни значно обмежили в строках звернення до суду для відновлення права, визначили розгляд справ в порядку скороченого провадження, а останньою інстанцією став апеляційний суд, що унеможливить звернення дітей війни до Європейського суду по захисту прав людини. Хочу повідомити, що саме на виконання рішення Європейського суду по справі "Юрій Іванов проти України" держава змушена приймати хоч якісь заходи загально характеру, в зв'язку з чим у Верховній раді зареєстровано законопроект № 7562 щодо гарантій держави по виконанню судових рішень.

Проте, попри труднощі, поневіряння та митарства людей це лише початок боротьби. Чимало людей отримали від 700 до понад 4000 грн., що дає більше впевненості та підбадьорює.

Іншого шляху не має, хоча держава, якою керують олігархи, все робить, щоб прості люди зневірились у можливості відновлення свого права через суд. Разом з тим навіть отримавши рішення суду за 6 місяців сума виплати при його виконанні буде складати понад 1000 грн. Не можна робити щось і не вірити в позитивний результат. Не має значення яка вивіска - головне допомогти людям

Переконаний, що для правильного виходу із ситуації необхідно не місяць і не два вдаватись до колективних пікетувань органів влади, збирати підписи та подавати колективні звернення на прояви беззаконня, щоб влада перестала ігнорувати присутність багатотисячної армії дітей війни, а сліпа Феміда нарешті почула наш голос.

Будемо мовчати - ніхто не почує.... Не будемо нічого робити - нічого мати не будемо...Валентин Сміхун


«Центр Інформаційних Технологій "БРАВО" »