ГО "Діти війни столиці України"
Новини
Законодавство
Наші консультації
Зразки документів
Питання/Відповіді
Відгуки
Спогади
Контакти

Дітям війни черговий "сюрприз".

Верховна рада України 18.02.2010 прийняла Закон України N1691-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" внесла зміни до Цивільного процесуального кодексу та Кодексу адміністративного судочинства, якими встановила, що спори з приводу призначення, обчислення, перерахунку пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам (дітям війни) та інших соціальних виплат після набрання Законом чинності (опублікуваний10.03.2010) мають розглядатися у порядку цивільно-процесуального судочинства.

Згідно прикінцевих та перехідних положень Закону після набрання чинності цим Законом адміністративні суди повинні завершувати розгляд справ по суті, провадження в яких було відкрито за пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України. Разом з тим, адміністративні позови, апеляційні та касаційні скарги, що були подані до набрання чинності цим Законом до адміністративних судів в адміністративних справах, передбачених пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, за якими провадження не відкрито, мають бути передані адміністративними судами до відповідних судів загальної юрисдикції, які здійснюватимуть їх розгляд у порядку цивільного судочинства.

Хочу нагадати, що справи щодо захисту та відновлення прав дітей війни в січні 2009 року були передані аналогічним законом про зміну підсудності для розгляду місцевими судами в порядку КАСУ. Нині "слуги народу" знову змінили підвідомчість справ дітей війни, аби суди знову, посилаючись на зміни в законодавстві, не поспішали з прийняттям справедливих рішень та їх виконанням. Коротко та простіше це звучить так - заплутати всіх аби якомога на довший час не приймати рішення по апеляціях й відстрочити виплату дітям війни грошових коштів за рішенням суду. Інакше - влада, що не хоче виплачувати дітям війни гроші, знайшла нові причини та створила для цього нові перешкоди. Це також знаходить своє підтвердження та пояснює, чому в апеляційних судах накопичували та майже не розглядали справи дітей війни - просто чекали зміни підсудності, що дасть законні підстави передати справи з одного суду до іншого. Це і є сутністю влади та нинішніх законотворців, що думають не про людей, а про задоволення особистих бажань та збереження можливості займати певні посади (крісла).

Не хочу говорити про позитив від такої "законотворчості", але вважаю за необхідне сказати про інше. Тепер справи з апеляційних адміністративних судів та Вищого адміністративного суду, провадження по яких не відкрито, мають бути передані до апеляційного суду чи Верховного суду України для розгляду їх в порядку цивільно-процесуального законодавства. Цей закон створить ще більшу проблему невизначеністю з рухом справи, подальшим її розглядом та можливістю в ближчий час виконанням такого судового рішення. Ймовірно, що суди апеляційної та касаційної інстанцій будуть направляти справи по новому більш великому колу, оскільки судами першої інстанції справи розглядалась не в порядку ЦПК, а в порядку КАСУ. Таким чином, влада не хоче допускати дітей війни до останньої в Україні судової інстанції, після рішення якої для відновлення права дітям війни можна буде звертатись до Європейського суду з прав людини.

Хочу щоб всі діти війни знали, що авторами закону №808-VI про зміну підсудності у 2009 році були депутати від БЮТ (Швець та Шустік), а авторами закону 1691-VI - депутати від БЮТ (Портнов) та партії регіонів (Лавринович).

З урахуванням таких змін прошу всіх дітей війни, що звертались за допомогою після отримання будь-яких судових листів звертатись до приймалень за роз'ясненнями та отриманням необхідної допомоги. Рекомендуємо вже не подавати адміністративні позови до суду, оскільки їх, ймовірно, за таких новел залишать без розгляду, а необхідно буде подавати вже цивільні позови, зразки яких будуть остаточно підготовлені ближчим часом. Разом з тим, при поданні цивільного позову необхідно буде сплачувати вже судовий збір та витрати з інформаційно-технічного забезпечення судового процесу, через що судові витрати дітей війни значно збільшаться та становитимуть 171.00 грн. (51 + 120). В кращому випадку - 8.50 грн. + 37.00 грн. без урахування послуг банку.

Докладніше про ситуацію яка склалась, дітей війни, активістів СПУ, Всеукраїнської партії "Дітей війни", Всеукраїнської громадської організації "Захист дітей війни", які допомагають дітям війни у відновленні права, проінформуємо згодом.Валентин Сміхун


«Центр Інформаційних Технологій "БРАВО" »