ГО "Діти війни столиці України"
Новини
Законодавство
Наші консультації
Зразки документів
Питання/Відповіді
Відгуки
Спогади
Контакти

Дитині війни для отримання за рішенням суду 30% надбавки до пенсії, яка нині щомісяця становить понад 210 грн., а недоплата кожного місяця складає понад 160 грн. необхідно:

Крок 1.   Подати заяву до районного управління ПФУ.
Скласти заяву до управління ПФУ у Дніпровському районі м. Києва. Дітям війни ми допоможемо це зробити в дні та часи прийому. З оформленої заяви необхідно зробити дві копії, які залишити в себе, а саму заяву відправити рекомендованим листом чи віднести особисто до управління ПФУ по вул. Мініна, 4-А (у цьому випадку, на одній із копій в канцелярії мають поставити дату та вхідний номер).
(Зразок заяви в Управління пенсійного фонду України).
Крок 2.   Отримати відповідь районного управління ПФУ.
Через два тижні прийти особисто в кабінет №115 пенсійного управління та забрати відповідь на Вашу заяву. Іноді управління ПФУ направляє відповідь на звернення поштовим листом. З отриманого листа-відповіді з відмовою добровільно виплачувати визначену законом суму у повному обсязі, (не лише 48.90 грн.) зробити дві копії.
Крок 3.   Оформлення адміністративного позову до управління ПФУ.
Для оформлення адміністративного позову до суду про зобов'язання УПФУ виплати 30% надбавку до пенсії та виплачувати її у поновному розмірі в подальшому невідкладно після отримання відповіді (крок 2) прийти і принести із собою наступні копії документів:
  • квитанція про сплату судового збору в розмірі 3.40 грн. (місцевий бюджет). (інваліди 1 та 2 групи, чорнобильці звільняються від сплати судового збору) (Квитанція про сплату судового збору)
  • 2 (дві) копії заяви в пенсійне управління (крок 1);
  • 2 (дві) копії листа - відповіді з відмовою пенсійного управління (крок 2);
  • 2 (дві) копії сторінок паспорта (1,2,11);
  • 2 (дві) копії ідентифікаційного коду;
  • 2 (дві) копії пенсійного посвідчення з відміткою "дитина війни";
  • 2 (дві) копії довідки МСЕК з інформацією про інвалідність 1 або 2 груп.
Крок 4.   Подання адміністративного позову до суду.
Оформлену позовну заяву із квитанцією про сплату судового збору необхідно подати до суду особисто через канцелярію, де повинні проставити відмітку про прийняття позову, або ж відправити на адресу суду рекомендованим листом. Простіше скористатись послугами пошти.
(Зразок адміністративного позову)
(Заява про визнання причин пропущення строку для звернення до суду поважними)
Крок 5.   Отримання ухвали (повістки) суду про відкриття провадження у справі та запрошення у визначений час для участі у слуханні справи.
Після отримання ухвали (повістки) суду рекомендуємо прийти до нас і оформити заяву про розгляд справи без вашої участі в порядку письмового провадження. (Зразок заяви про розгляд справи без участі позивача) Заяву разом з поясненнями необхідно своєчасно відправити на адресу суду поштою чи віднести особисто. При бажанні й можливості особисто бути присутнім при слуханні справи необхідно на цьому наполягати, оскільки в суді вас як позивача будуть переконувати у написанні вище згаданої заяви.
Крок 6.   Отримання рішення (постанови) суду.
Без сумніву та в разі своєчасного виконання цих рекомендацій суд винесе постанову на користь дитини війни, яке повинен не пізніше наступного після його прийняття направити на вашу адресу рекомендованим листом. У випадку, якщо протягом 5 днів судове рішення не буде доставлено поштою, рекомендуємо прийти до суду особисто й вимагати видати відповідне рішення (постанову) для ознайомлення. (Зразок заяви про видачу винавчого листа та рішення суду апеляційної інстанції) Як правило, постанова суду оскаржується управлінням ПФУ до суду апеляційної інстанції, у зв'язку з чим, його до рішення апеляційного суду виконати не можливо.
Крок 7.   Апеляційний суд.
Отримавши рішення (постанову) районного суду та з'ясувавши, чи воно оскаржене відповідачем, рекомендуємо прийти до нас, щоб разом обговорити та здійснити певні дії в подальшому, оскільки необхідно добиватись пришвидшення розгляду скарги УПФУ судом апеляційної інстанції. Лише після прийняття апеляційним судом рішення та з його урахуванням можна виконати рішення районного суду.
Крок 8.   Виконання судового рішення.
Варто знати, що існує процедура виконання судового рішення, що включає отримання виконавчого листа та пред'явлення його до виконання органами державної виконавчої служби. Лише у такому випадку є гарантія своєчасного виконання управління ПФУ судового рішення та виплати належних вам грошей, оскільки в разі перешкоджання виконанню чи не виконання рішення суду посадовим особам загрожує кримінальна відповідальність. (Зразок заяви про відкриття винавчого провадження)


P.S.

Прошу уяснити та пам'ятати, що інакше як через рішення суду дітям війни отримати надбавку до пенсії за 2006-2010 роки не можливо. Законослухняні громадяни не можуть знати всіх нюансів юриспруденції, а тому вряди чи зможуть самотужки пройти вище згадані кроки для отримання грошей.

Потрібні помічники та провідники, які вміють, можуть та знають як боротись за права простих громадян. Ми вже провели по цьому шляху чимало людей, які реально отримали за рішенням суду грошові кошти - 30% надбавку до пенсії за певний період у повному розмірі.

Тільки разом ми зможемо пройти тернистий шлях боротьби за свої права та досягти позитивного результату.Валентин Сміхун


«Центр Інформаційних Технологій "БРАВО" »