Адреса:
Київ. пр-т Возз'єднання 3а

вівторок, п'ятниця з 16.00 до 19.00

ГО "Діти війни столиці України"
Новини
Законодавство
Наші консультації
Зразки документів
Питання/Відповіді
Відгуки
ЗМІ про нас
Спогади/Вірші
Контакти
Пам'ятник
Сміхун Валентін Васильович
Сміхун
Валентин Іванович


Юрист

голова громадської організації
"Діти війни столиці України"
На Ваші питання відповідає голова громадської організації "Діти війни столиці України", юрист Сміхун Валентин Іванович.
Ви можете задати власне питання, надіславши листа на адресу deti.v.org@gmail.com. Ваш лист з відповіддю буде розташовано у цьому розділі сайту.
 
23.12.2013
Питання: Шановний Валентин Іванович!
Я сьогодні натрапив на Ваш сайт дітей війни в Інтернеті й зрадів, що є, виявляється, у Києві брати на нещастя бути облагодіяними нашою улюбленою владою!
Моя повість:
30 вересня 2013 року я особисто здав у Деснянський пенсійний фонд на вул. Каштанова, 6, одержану мною в Деснянському районному суді прошиту копію Ухвали Деснянського суду та Ухвали апеляційного суду з “мокрою” печаткою.
У Постанові іменем України сказано:
- Зобов'язати Управління пенсійного фонду України в Деснянському районі м.Києва здійснити нарахування та виплатити надбавку до пенсії Лишеньку Вадимові Юхимовичу відповідно до ст. 6 Закону України „ Про соціальний захист дітей війни” у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком з 23 серпня 2010 долі.
Апеляційний суд ухвалив:
- Постанову Деснянського районного суду м. Києва від 7 квітня 2011 долі залишити без змін.
Таким чином, відповідно до Закону України, мені полагається щомісячна добавка до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, починаючи з 23 серпня 2010 року, довічно. Підкреслюю - довічно. Цей факт закріплений рішеннями районного й апеляційного судів. Однак, тільки через 2 місяці, 7 грудня 2013р. я одержав від цього фонду лист № 4536/09/2-312/2, у якому Він сповіщає мене, що розрахунок підвищення до пенсії, як дитині війни, проведений мені тільки до 22-07-2011р., а про видачу мені грошей взагалі мова не йде!
А де щомісячна добавка до пенсії за 2011, 2012 та 2013 роки ? На якій підставі пенсійний фонд порушує мої конституційні права? На якій підставі пенсійний фонд не виконує Ухвали судів?
Від такої нахабності й упевненості у своїй безкарності „владу імущих” я розгубився й не знаю, що робити далі. Що в таких випадках роблять Ваші колеги?
Дякую Вам та Вашій громадянській організації. Чекаю Ващої поради.
Пенсіонер,дитина війни, Ветеран праці Вадим Юхимович Горюшко

Відповідь: Доброго здоровя, Вадиме Юхимовичу!
Можновладці фактично постановами КМУ азірова (745, 1381) підміняють чинний Закон та не бажають виконувати судове рішення.
Якщо ви читали про рішення Європейського суду з прав людини, то і Ваша ситуація, згідно міжнародної конвенції з прав людини, є очевидним порушенням права власності. Наразі необхідно звертатись до найвищих державних інститутів, аби задокументувати факт невиконання судового рішення протягом тривалого часу, після чого єдиний вірний шлях для захисту та відновлення Вашого права - звернення до ЄСПЛ. Удачі.
 
05.12.2013
Питання: Здравствуйте, уважаемый Валентин Иванович!
Меня зовут Евгения, я представляю интересы моей бабушки, которая является "Ребенком войны". Крайне признательна Вам за информацию, которую Вы разместили на вашем сайте. Через некоторое время (когда исчерпаю все возможные способы защиты прав бабушки в Украине) планирую обратиться в Европейский суд с просьбой защитить бабушкины права. Для этого буду руководствоваться, прежде всего тем образцом заявления, который вы разместили на сайте. Еще раз огромное спасибо за это. Естественно, как и у многих людей, посетивших Ваш сайт у меня есть ряд вопросов, за ответы на которые буду Вам очень признательна.
У бабушки на руках только одно решение суда о начислении надбавки 30% за период с 20.10.2010 по 20.04.2011. Скажите пожалуйста, имеет ли смысл подавать подобный иск о начислении такой надбавки за 2013 год? Не отменил ли законодатель эту норму закона?
И посоветуйте пожалуйста, на руках у нас еще исполнительный лист о доначислении пенсии дедушке, которого, к сожалению, больше нет с апреля 2012 года. Документов о вступлении в наследство у нас нет, т.к. бабушка проживала с дедом в одной квартире, поэтому свидетельство мы не получали. Можно ли бабушке дальше двигать вопрос о взыскании недоплаченой дедушке пенсии? Спасибо Вам еще раз за Ваш труд!
С уважением, Евгения Полянская

Відповідь: Здравствуйте, Евгения!
Спасибо Вам, что Вы беспокоетесь о родных, о своей бабушке. Ст. 6 ЗУ "О социальной защите детей войны " не отменена, но и не выпрлняется, а поэтому смыла подавать новый иск нет, поскольку суды отказывают в удовлетворении исковых требований. Вы молодец, что разобрались в ситуации с невыполнением решения суда о выплате надбавки бабушке и что планируете подавать иск в ЕСПЧ. При оформлении наследства необходимо указать и о денежных средствах, что предусмотрены решением суда со ссылкой на номер дела и дату принятия. Лишь в том случае есть шанс у наследника получить денежные средства по решению суда. Если наследство не оформляли - тогда шансов почти нет.
С уважением и благодарностю за Вашу заботу - В.Смихун.
 
20.08.2013
Питання: Здравствуйте Валентин Иванович!
Случайно попав на Ваш сайт и ознакомившись с имеющейся на нем информацией, выражаю Вам огромную признательность за поддержку и правовую помощь тем категориям наших граждан, которые так остро в этом нуждаются. Тем более, что у нас свои права можно отстоять только в суде, но не факт, что это получится.
Я тоже один из тех, кто вынужден ходить по судам. Я полковник в отставке, участник боевых действий, каждый год обращался в суд, что бы получить положенную мне по закону материальную помощь к 9 мая. Но в 2012 году Конституционный суд вынес антиконституционное решение, предоставляющее право Кабмину своим решение регулировать социальные выплаты. Стало бессмысленно обращаться в суд. Недавно я узнал, что Европейский суд по обращениям наших граждан, опротестовал принятую нашей властью практику.
В интернете начал искать это решение, но нашел только Вашу статью по данному вопросу. Для представления в суд нужна копия решения. Поэтому прошу, если это возможно, выслать мне на мой E-mail Решение ЕСПЧ от 20.06.2013 года "Цибуленко и другие против Украины" Данную услугу я готов оплатить.
С уважением, Иван Лашенков. г. Днепропетровск.
Відповідь: Добрый день, уважаемый полковник Иван Лашенков!
Отправляем Вам копию решения в переводе на русский язык и, как Вы правильно считаете, рекомендуем предоставить его в суд как неоспаримое доказательство и как источник права.
На нашем сайте в конце статьи есть такое же решение ЕСПЧ, о результатах исполнения которого проинформируем дополнительно. Считаю за нужное акцентировать Ваше внимание на том, что речь идет о невыполнении решений судов на протяжении длительного времени. В ближайшем времени будут другие аналогичные о которых проинформируем на сайте.
Здоровя и удачи Вам, товарищ полковник!
 
20.08.2013
Питання: Уважаемый Валентин Иванович!
По решению судов: районного и аппеляционного г. Днепропетровск я получил сумму начисленной надбавки за предыдущие годы в размере 30 процентов от прожиточного минимума по статье 6 Закона Украины "О социальной защите детей войны" и продолжал получать ежемесячно 30 процентов от прожиточного минимума . Но с 1 ноября 2011 года ПФУ Красногвардейского района Днепропетровска начали выплачивать мне только 7 процентов вместо 30 от прожиточного минимума и так по сегодняшний день.
В решении Аппеляционного суда г. Днепропетровска было указано проводить выплаты надбавки в размере 30 процентов от прожиточного минимума согласно статье 6 Закона Украины "О социальной защите детей войны". Начиная с 28.05.2008 года (период окончания не указан), потому что я в своем искомом заявлении в суд просил проводить выплаты пожизненно .
Все решения судов принимаются "От имени Украины" и ст. 124(последний абзац) Конституции Украины требует и обязывает всех выполнять такие решения.
Почему правительство Украины и ПФУ не выполняет требований Конституции и Закона Украины?
Мои обращения в ПФУ Красногвардейского района Днепропетровска безрезультатны. Прошу Вас порекомендуйте куда и к кому обращаться, чтобы мне выплачивали приостанновленую законную надбавку к пенсии, тем самым выполнять Закон и Конституцию Украины.
Петр Акимович, 1940 г.р. , г.Днепропетровск
Відповідь: Здравствуйте, уважаемый Петр Акимович!
Как я понял с изложенной Вами информации, Вы добились перерасчета Вашей пенсии, а именно увеличенную на 30% надбавку начиная с 22.05.2008 г. и пожизнено, поскольку пенсия назначена пожизненно. К сожалению, нынешней властью, которая грубо попирает как права граждан так и решения судов, противоправно невыполняя как Ваше так и тысячи других. 7% надбавки выплачивается Вам не на основании решения суда, не на основании Закона а на основании постановления правительства Украины, ибо чиновники игнорируя права людей, принимают постановления (№745 или №1381) которые противоречат Конституции и Закону, невыполняют судебные решения.
С Вашего письма непонятно, предявили ли Вы исполнительный лист в государственную исполнительную службу, открыто ли исполнительное производство и вкакой оно стадии. Если бы это произошло то я, отвечая на Ваш вопрос куда обратится, посоветовал бы Вам обратится в Европейский суд по правам челловека, который принимая решения в пользу граждан Украины, обязывает виполнит решение суда на протяжении 3-х месяцев и выплатить моральный ущерб в размере 2000 евро. На нашнем сайте есть образец (канва) такого обращения...
 
14.08.2013
Питання: Доброго дня!
Валентин Іванович,пишу Вам від імені моєї бабусі Пастушенко Явдокії.В місті Ладижин Вінницької області діти війни подавали заяви до Європейського суду.У бабусі не вийшло того дня потрапити в Ладижин. Підскажіть куди можна звернутися в районі по питанню дітей війни і відшкодування заборгованості.І будь-ласка вкажіть з якими заявами потрібно звертатися.
Анютка Крыва
Відповідь: Доброго дня і Вам, Анютка..
На жаль, я не знаю, хто і де в Ладижені займався офомленням заяви до ЄСПЛ....
Але якщо Ви хочете допомогти своїй бабусі, то на нашому сайті є зразок звернення до ЄСПЛ, що можна самотужки реалізувати в два кроки. Лиш скажіть в яій стадії знаходиться справа? Чи є рішення судів першої та апеляційної інстанцій? Коли відкрито виконавче провадження? В якій воно стадіїї?
Удачі Вам і дякуємо всі Вам за турботу про бабусю....
 
25.07.2013
Питання: Доброго дня, Валентин Іванович!
Я раніше вже звертався до Вас і отримав відповідь, за яку Вам дякую.Проте, "ходіння" мене, як дитини війни не закінчилось. Хочу коротенько розповісти про мої дії, можливо комусь вони стануть в пригоді, та й сам ще не бачу кінця.
Втім, коротко так: побував мій виконавчий лист і в управлінні ПФ і в ДВС. Після цього, в січні цього року, надіслав заяву з усіма необхідними документами до Держказначейства України, котре порекомендувало звернутись до ДВС, котра відмовила другий раз виконувати рішення суду. Тоді я звернувся до місцевого казначейства, котре, як і перше,всю справу, крім заяви, повернуло мені й каже. що слід поміняти "нарахувати і виплатити" на "стягнути". Суд, до якого звернувся, мені в цьому відмовив. Коли б лише це. ДВС божиться, що виконавчого листа надіслала мені, а я не одержував. Звернувся до суду з проханням видати дублікат, А в суді сьогодні літні відпустки... Я підготував всі необхідні документи й на днях повторно подав до місцевого казначейства й копію заяви до Держказначейства України. Наголосив, щоб виконували рішення суду. Боюсь, правда, що вже й строки дії виконавчого листа ( якщо суд видасть дублікат ) закінчаться. Не відповідає на мої письмові та електронні звернення й апеляційний адміністративний суд. Вони кажуть щоб за їх ухвалою слід звертатись до суду першої інстанції. А тоді я втрачу право, через строки, подавати касацію? Чи слід звернутись до прокуратури через не виконання рішення суду? Чи звертатись до Європейського суду? Яка тут практика?
Дякую Валентин Іванович, що знайшли час читати мого "подільського" листа.
Відповідь: І Вам доброго здоровя!
Строки предявлення виконавчого листа можна подовжити, оскільки є належні докази пропущення за поважних причин. Це нам вдається, але виконавча служба протиправно закінчує виконавче провадження, після чого таке рішення УДВС ми його намагаємось скасовувати. В будь-якому разі необхідно документувати все. Сумніваюсь, що касація стане на наш бік. Не має шансів що ВАСУ допустить до перегляду ВСУ...
Хочу і з Вами поділитись. 20.06.13 ЄСПЛ виніс рішення на користь 250 громадян України, серед яких двоє наших дітей війни (на сайті про це є відповідна інформація). Саме тому необхідно звертатись до ЄСПЛ. Дякую за "подільський" лист... Удачі, наполегливості, терпіння...
 
01.06.2013
Питання: Добрий день,шановний Валентин Іванович.
Прошу надати консультацію і рекомендації,плану дії дитини війни 1940 р.н. Надії.Маю рішення судів про виплату 30% надбавки за один рік в сумі 2177грн.УПФ обіцяло і не виплатило з 2011р,а ДВС на дві скарги повідомило,що згідно листа №524-0-32-10-25 від 25.02.2010р ДВС від МінЮста доказами виконання рішення суду і виконавчого провадження по виконавчому листу є будь-які дані,отримані від УПФ, яке повідомило ДВС про виконання за підписом посадової особи, а в дійсності нараховано і не виплачено до цього часу, про що повідомлялось ДВС в двох скаргах.На сьогодні виконавчий лист в ДВС,строк дії закінчився.Поможіть полегшити процедуру звернення до казначейства,щоб ДВС сама подовжувала строк дії виконавчого листа і передавала всі документи в казначейство для виплати. Забирати виконавчий лист в ДВС,подавати в суд на подовження строку дії,подавати документи тепер в казначейство-це наруга над дітьми війни.Підкажіть,що робити в цій ситуації? Надія.
Відповідь: Доброго здоровя, шановна Надіє!
Звернення дійтей війни до ДВС щодо передачі документів до ДКС для виконання судового рішення безрезультативні нині з усіх сторін. Строк дії виконавчого листа не закінчився, оскільки строки предявлення перериваються, якщо виконавчий лист знаходиться в ДВС. Поновлювати його у Вашому випадку не має необхідності. Виходячи з того що Ви написали, йомовірно виконавче провадження закінене без фактичного виконання судового рішення. Це відбувається нині всюди як прояв антинародної політики влади. Раджу боротись за виконання судвого рішення допоки ДВС, яка безпідставно закінчує виконавче провадження. Для цього необхідно отримати таку постанову та протягом 10 дніа з моменту одержання оскаржити до суду. Лише таким чином з прицілом на звернення до ЄСПЛ буде можливим змусити владу виконати судове рвішення на Вашу користь.
Питання: Добрий день,шановний Валентин Іванович.
Дякую за відповідь і цінні рекомендації. Зверталася 29травня на гарячу лінію Мінюста по телефону271-17-86 до директора департаменту судової роботи по своїм справам. Відповіді конкретної не отримала,попросили написати лист і надати копії виконавчого і відповідей ДВС.Думаю написати на імя міністра з копіями документів про роботу ДВС.Чи варто це робити? Як з Вами зустрітись після 22червня.
З повагою,Надія.
Відповідь: Доброго здоровя, шановна Надіє!
Необхідно документувати чи бездіяльність, чи протиправні дії чи просто ситуацію, аби потім звернутись до Євросуду з приводу невиконання судового рішення. В дні прийому, будь-ласка....
 
30.05.2013
Питання: Добрий день Валентине.
Я хочу дізнатися чи діє ще закон про 30% надбавку дітям війни,чи є сенс зараз починати подачу заяви в управління пенсійного фонду,а потім в суд? Буду вдячний за вашу відповідь
Віктор
Відповідь: Доброго здоровя і Вам, шановний Вікторе.
Після сумнозвісних рішень КСУ в грудні 2011 та в січні 2012 р. з лютого 2012 р. добитись навіть через суд відновлення права на отримання 30% в повному розмірі не має шансів, про що свідчить і судова практика і реакція влади на 6 конституційних звернень з цього приводу членів ГО "Діти війни столиці". Для тих, хто має людську гідність, можливість і бажання боротись це не може бути стримуючим фактором, якщо кінцева ціль - Євросуд.
 
20.05.2013
Питання: Добрий день шановний Валентине Івановичу.
Звертаюся до Вас з питанням щодо пільг мого Батька, який має статус дитини війни. Поінформуйте, будь-ласка, чи має він пільги при оплаті компослуг за проживання в гуртожитку (з Його постійним місцем реєстрації вже майже 10 років). Коли Він працював в інституті, у відомстві якого знаходиться цей гуртожиток, пільги діяли, а вийшовши на пенсію, повинен платити на 400 грн. більше (всього 1405 грн.) Його нагороджено грамотою Верховної ради, Відмінника освіти. В бухгалтерії написану ним заяву, щодо врахування пільг, не прийняли, сказавши, що їх вже відмінено. Чи це так юридично? Буду вдячна вам за відповідь. Здоровя вам і довголіття. Марія Найденко
Відповідь: Доброго здоровя і Вам, шановна Маріє, і Вашому батькові.
Державні соціальні гарантії та соціальна підтримка ДІТЯМ ВІЙНИ визначені чинним Законом України «Про соціальний захист дітей війни» від 18 листопада 2004 року за N 2195-IV Зокрема, згідно стаття 5 цього закону Діти війни мають право на 25-відсоткову знижку при платі за користування комунальними послугами (газом, електроенергією тощо) у межах середніх норм споживання; Такі дії адміністрації гуртожитку завідомо протиправні а тарифи за проживання в гуртожитку значно завищені. Проте, перш ніж радити що і як вчини для захисту прав Вашого батька мені необхідно знати, які правові підстави для проживання в кімнаті гуртожитку (ордер, договір, чи він зареєстрований за місцем проживання) Я до того - який вибрати правильний спосіб, аби не зашкодити... Чи передано гуртожиток до комунальної власності чи він знаходиться у іншому віданні? Чекаю від Вас інформації...
 
17.04.2013
Питання: Добрий день, Валентин Іванович!
Скажіть, будь-ласка, куди звернутися, щоб отримати посвідчення "дитя війни", коли я проживаю і отримую пенсію в селі на Житомирщині,( звичайну пенсію, ніяких 30% надбавки я не отримую як дитя війни, не знали, поки не зайшли на Ваш сайт), а приписана в Печерському р-ні м. Києва? Дуже вдячна Вам за відповідь,
З повагою, Ніна Михайлівна Мартинюк (1936 р.н.).
Відповідь: Доброго здоровя Ніно Михайлівно!
Посвідчення можна оформити та отримати в приймальні (адреса на сайті) в дні прийому... Для цього необхідно лише фотокартка 3х4 та написати заяву-анкету.
 
17.03.2013
Питання: Здравствуйте!
Моя бабушка-ребёнок войны. Было закрыто исполнительно производство, но обещаемая законом надбавка(30%) так и не выплачена. Основание для закрытия производства копирую прямо из постановления гос.исполнителя.
"Згідно повідомлення боржника, доплата надбавки «Діти війни» повному обсязі нарахована на березень 2012 р. Відповідно до інформації Управління Пенсійного фонду Україні в Ленінському районі м. Севастополя, що повідомляє відповідно до ст.. 7 ЗУ «Про соціальній захист дітей війні» (фінансове забезпечення державних соціальних гарантій), здійснюється за рахунок коштів Державного бюждета Україні, а не за рахунок коштів Пенсійного фонду Україні. Починаючи з вересня 2011 долі фінансове забезпечення державних соціальних гарантій за рішеннями суду особам, які мають статус дітіні війні не проводилося, та оскільки рішення суду не може бути проведено без участі боржника та не можливо застосувати до боржника штрафні санкції (оскільки рішення суду не виконується з поважних причин), враховуючи вимоги ст.. 75, п. 11 ст. 49 ЗУ «Про виконавче провадження»"
Как это понимать и подскажите пожалуйста дальнейшие действия!
Алина Малежик
Відповідь: Здравствуйте, Алина!
Такую ситуацию повсеместно провоцирует власть, которая на словах "обеспокоена" социальной защитой но на деле грубо нарушает правой порядок что касается исполнения судебных решений.
В связи с тем, что с 01.01.2013 вступил в действие ЗУ "О гарантиях государства по выполнению судебных решений" советую выбрать один из двух путей:
1- в связи с протиправным закрытием исполнительного производства ввиду отсуствия средств у должника необходимо получить тот же исполнительный лист и его оригинал вместе с копией постановления об окончании ИП, копиями решений (если таковые имется) предявить в Государственную казначейскую службу Украины (образец есть на нашем сайте). Есть небольшой но шанс, чтобы Вашая бабушка получила согласно решения суда средства в качестве социальной защиты как дитя войны поскольку есть специальная программа, которая должна финансироваться из бюджета государства для этих целей.
2- в связи с невыполнениеи решения обратится в Европейский суд по правам человека и требовать его фактического выполнения и справедливой сатисфакции.
Спасибо Вам, Алина, что беспокоетейсь о своей бабушке. Удачи.
 
28.02.2013
Питання: Добрий день!
Якщо можете, то порадьте будь ласка , що мені зараз робити. 21 лютого 2011 року було винесено рішення про проведення перерахування мені пенсії за віком відповідно до ст. 6 Закону України"Про соціальний захист дітей війни". Рішення набрало законної сили 21 лютого 2011 року. Тільки 15 лютого 2013 року мені було надіслано виконавчий лист , в якому вказано , що строк пред'явлення до виконання до 21 лютого 2012 року. Що мені в даний час робити , щоб було виконане рішення суду.
Юрий Пшиченко.
Відповідь: Доброго здоровя, шановний Юрію!
На жаль, Ваша ситуація не рідкість нині... Можновладці зумисно внесли зміни до законодавства, яким змешила строк предявлення виконавчого документу з трьох років до одного. Оскільки рішення суд після рішення суду апеляційної інстанції набрало чинності до внесення вище згаданих змін рекомендую подати заяву до суду, який видав Вам виконавчий лист, про поновлення строків предявлення виконавчого листа. Зразок такої заяви добавлено у відповідний розділ нашого сайту під назваю "заява до дксу". Після отримання ухвали суду про поновлення пропущеного строку раджу подати заяву (є в зразках) до ДКСУ разом з оргигіналом виконавчого листа, копіями судових рішень, аркушів паспорт і коду та інформацією куди перерахувати кошти. Такі дії в такій черговості будуть вірними. Удачі.Терпіння. Наполегливості.
 
27.02.2013
Питання: Шановний Валентине Івановичу!
В липні 2011 року рішення суду на користь мого чоловіка набрало законної сили. Згідно листа районного управління Пенсійного фонду України постанова суду виконана і "сума доплати у розмірі 2068 грн. була направлена на виплату на додаткову відомість від 24.09.2011 року, але із-за відсутності фінансування" ..."борг не було виплачено." В листі управління Пенсійного фонду України просило почекати. Тепер чоловік помер. Як мені отримати борг, що Пенсійний фонд України винен моєму чоловікові.
З повагою, Богомаз Надія Дмитрівна.
Відповідь: Доброго здоровя, шановна Надіє Дмитрівно!
Прийміть наші щирі співчуття... Якщо ви успадкували все майно й права Вашого чоловіка, у тому числі у свідоцтві, виданому нотаріусом має бути фраза "грошові кошти, що визначені судовими рішення (№ дата) та не були виплачені за життя", тоді є шанс їх отримати Вам як спадкоємцю шляхом подання певної заяви вже до Державної казначейської служби. Якщо Ви ще не оформили спадщину - врахуйте, будь ласка, при поданні заяви і такі обставини. Після уточнення цих моментів надам більш детальну пораду.
 
20.02.2013
Питання: Доброго времени суток! Валентин Иванович.
Подскажите пожалуйста как поступить, если по исполнительному листу по "детям войны" произведены начисления в личном деле пенсионера (больше года назад и числятся, как задолженность), но выплаты не производились.Куда нужно обращаться и с какими документами, чтоб выплатили эту задолженность? Заранее благодарю за ответ.
С уважением Зинаида Лаврентиевна, 1938г.р..
Відповідь: Здравствуйте, уважаемая Зинаида Лаврентиевна.
Исполнительный лист не нужно подавать должнику - УПФУ, а в ГИС, на основании которого исполнительная служба должна открыть исполнительное производство. Если начислили, то согласно Вашего заявления и приложенных к нему двух решений (районного и апеляционного). Если Вы отдали исполнительный лист УПФУ, то советовать могу лишь его у них забрать.... Если все же подали в ГИС - сообщите и я посоветую как и что сделать правильно дальше....
 
11.02.2013
Питання: Шановний Валентин Іванович!
З перших слів хочу привітатися і подякувати Вам,Валентин Іванович,що не залишили моє запитання без відповіді. Мама отримала рішення суду двох інстанцій: районного і апеляційного і за порадою секретаря суду віднесла їх до пенсійного фонду,перед тим зробивши копіі (по моєму проханню).Також я попросила її взяти в секретаря виконавчий лист і їй призначили прийти через тиждень,тобто 14 лютого. Коли я приїхала до мами і перечитала постанову апеляційного суду,то зрозуміла,що рішення ухвалено частково,за період з 17 липня 2010р.по 22липня 2011р., мотивуючи це тим,що мама не навела поважних причин пропуску строку звернення до суду,бо начебто знала одержуючи пенсію,що ПФ їй не нараховує надбавку 30% до пенсії за попередні періоди. А звернулась вона до суду у січні 2011р.,апеляційна постанова датована 24 жовтня 2012р. »Постанову районного суду скасувати та прийняти нову постанову» -- це теж рядки їз постанови апеляційного суду.Що це значить,що ми ще можемо звернутися до суду для перерахунки за попередні періоди? Але ж в кінці цієї постанови сказано,що вона набирає законної сили через 5 днів,після направлення копїй особам,які беруть участь у справі, є остаточною і оскарженню не підлягає. Підскажіть,шановний,що робити далі,щоб перерахували кошти за попередні роки і на подальші.І чи відносити до виконавчої служби виконавчий лист за цією постановою суд,чи намагатися і досягати чесного перерахунку коштів.
Порадьте будь ласка .Щиросердно Дякую Вам.
Відповідь: Доброго здоровя і Вам, шановна Галино і Ваші мамі...
Виконавчий лист раджу подати із заявою та копіями рішень (Ви молодець, що зробили копії) до Державної казначейської служби України (зразок заяви є на сайті). Звичайно, за відсутності ефективного судового захисту і справедливого суду в України майже неможливо, проте, можна на рішення апеляційного суду подати касаційну скаргу, заяву про перегляд рішення касаційного суду а потім до Європейського суду з прав людини (зразки на сайті є).
 
04.02.2013
Питання: Шановний Валентине Івановичу!
Звертаеця до Вас Надия Григоривна 1940 року народження зі статусом дитина війни м. Камянець -Подільський Хмельницької обл. У липні 2011 році отримала рішення суду щодо виплати суми надбавки як дитина війни. Передала виконавчий лист у виконавчу службу в м. Хмельницькому. У управлінні пенсійному фонді м. Камянець -Подільський Хмельницької обл. суму нараховано е відомість але як сказано "немае грошей тому и невиплачуемо ". Станом на 04.02.2013р. кошти не виплачують. Прошу надати алгоритм подальшої діялості якщо ще можливі якісь дії.
З повагою, Надія Григорівна
Відповідь: Шановна Надіє Григорівно.
В звязку зі змінами в законодавстві раджу звертатись до ДВС із заявою (зразок на сайті) про передання виконавчого листа та відомостей до Державної казначейської служби України (про це в статті "Чого бідний?").
 
29.01.2013
Питання: Шановний Валентин Іванович!
Добрий день, звертаюсь до Вас за консультацією з такого приводу. Наша бабуся подала скаргу до райсуду - прийшла відповідь - суд постановив: виплатити соціальну допомогу за період з 16.12.10 по 23.07.11р. Одночасно до виконавчої служби 17.08.2011 був направлений виконавчий лист. Декілька днів назад їй кур'єром був надісланий лист з виконавчої служби, в якому міститься виконавчий лист суду, постанова старшого державного виконавця про повернення виконавчого документа стягувачеві, з таким змістом постановлючої частини:
1. виконавчий документ... повернути стягувачу.
2. припинити чинність арешту майна боржника та скасувати інші заходи примусового виконання рішення.
4. постанова може бути оскаржена ....
Разом з постановою є відповідь державної виконавчої служби: ... Відповідно до ЗУ "Про Державний бєджет України на 2012 рік" №... прикфнцевими положеннями якого установлено, що у 2012 році норми і положення статей 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51,52 та 54 ЗУ " Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (Відомості Верховної Ради України), 1992, N 13, ст.178) застосовуються у порядку та розмірах, встановлених КМУ виходячи з наявних фінансових ресурсів Держбюджету України на 2012 рік. Додатково роз'яснюємо, що бюджетною програмою на 2012 рік кошти на погашення заборгованості по рішенню суду не передбачені, тому радимо Вам звертатися до відділу державної виконавчої служби у наступному році.
Ось тут і виникає питання: Що робити далі? Чи законне рішення прийняла державна виконавча служба і де гарантія. що в 2013 році не прийде така ж відповідь.
Відповідь: Доброго дня і Вам і Вашій бабусі....
Раджу звертатись із заявою до Державної виконавчої служби України, оскільки 01.01.13 набрав чинності ЗУ за 4901 та бюджетною програмою закладено на виконання судових рішень щоправда лише 153 млн. грн. Ближчим часом на нашому сайті буду зразок такої заяви. Щиро дякую за Вашу турботу про бабусю....
 
29.01.2013
Питання: Шановний Валентин Іванович!
Хочу звернутися до Вас від імені своєї мами,яка має статус дитини війни. У лютому місяці 2011року вона отримала рішення районного суду про перерахунок і виплату коштів . З цею постановою мама пішла в районний пенсійний фонд,де її в усній формі пояснили,що грошей у фонді немає і що не потрібно даремно гаяти час на безглузді справи. Але зараз дізнавшись,що деякі мамині знайомі все-таки отримують кошти,ми хочемо допомогти матері отримати свої.Чи можемо ми продовжувати діяти далі для виконання рішення запостанові 2011р., чи постанова вже втратила свою силу і потрібно все починати спочатку.Куди в першу чергу нам потрібно звернутися виходячи з даної ситуації? Дякую за розуміння.
Відповідь: Доброго здоровя і Вам, шановна Галина!
Перш за все хочу нагадати, що мамин позов був задоволено судом, хоча і тоді, і нині ПФУ відмовлялось перерераховувати пенсію... Ймовірно, судове рішення, що було прийняте на користь Вашої мами ПФУ оскаржено до апеляційного суду. Це я до того, що не потрібно слухати чиновників, а робити все можливе, щоб відновити законні права Вашої мами. Раджу, в районному суді отримати виконавчий лист та два рішення - суду районного і апеляційного. Виконавчий лист із заявою предявити до виконання ДВС, а дві копії із заявою подати до УПФУ (всі зразки документів є на сайті). Отримайте ці документи й напишіть - порадимо більш детальніше що як і куди.... Можновладці, які отримують понад 30 тис. грн. щомісяця, не хочуть виплачувати людям, що заслуговують на повагу і трботу від суспільства. Саме тому, нехай ДВС відкриє виконавче провадження по виконанню судовго рішення, а УПФУ - нарахує відповідні кошти і навіть за відсутності їх в бюджеті вони будуть нараховані та рахуватись як заборгованістю держави перед Вашою мамою і рано чи пізно виплати будуть проведені.
 
24.01.2013
Питання: Шановний Валентин Іванович!
15 січня 2013 року одержав виконавчий лист про виплату надбавки до пенсії як дитині війни за періоди з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року, з 01 січня 2009 року по 31 грудня 2009 року, з 01 січня 2010 року по 01 липня 2010 року із врахуванням виплачених сум. Хочу звернутись із заявою до Казначейської служби України про виплату цієї суми. Який розмір надбавки дітям війни за цей період? Наперед дякую!
Я Дереш Іван Арсентійович, 1942 року народження.
Відповідь: Доброго здоровя, шановний Іване Арсентійовичу!
Так, дійсно з 01.01.13 набрав чинності ЗУ "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", проте механізм його застосування ще КМУ не визначено. На звернення нашої організації до ДКСУ та МЮУ отримано формальні відписки. Готуємо інші звернення до ініціаторів цього закону. Разом з тим, вище вказаним законом визначено, що виконання судових рішень здійснюється відповідно до ЗУ "Про виконавче провадження". З урахуванням певних особливостей рекомендую виконавчий лист в оригіналі із заявою відпрвити до відділу примусового виконання рішень, а копії виконавчого листа та судових рішень, що набрали чинності із відповідною заявою до територіального управління ДКС України. На сьогоднішній день (допоки не відкрито виконавче провадження та ДКС не прийняла до провадження) розмір надбавки не має значення. Дякую за запитання. Ближчим часом на цю та інші теми буде наш аргументований коментар.
 
14.01.2013
Питання: Уважаемый Валентин Иванович!
Обращаюсь к вам от имени моей мамы-пенсионерки, которая прослушав по радио (10.01.2013) правовую консультацию по вопросам выплат социальных денег детям войны обратилась ко мне с просьбой заняться этим вопросом. Я ознакомилась с ответами на вопросы, но учитывая их давность, прошу рассказать мне о наших действиях. С перечнем необходимых документов я тоже ознакомилась. ( даты с сылками на документы актуальны или их нужно коректировать) Доп. инф. мама проживает в Днепррвском районе. За ранеее благодарю. Если не затруднит ответ прислать на мой эмейл адрес.
С уважением Наталья.
Відповідь: Добрый день, уважаемая Наталия!
Я не знаю какую консультацию по детям войны Вы имеете ввиду, посему сообщаю следующее. Положения закона о социальной защите детей войны, что касается выплаты пенсии увеличенной на 30% надбавку от минимальной пенсии (прожиточного минимума) никто не отменял.... Правда, власть имущих не желает выплачивать надбавку в полном размере и противоправно подменяет положения Закона поставлениями КМ Украины.... К сожалению, сегодня суды по разному рассматрывают дела по социальных выплатах и уже более года ни детям войны, ни чернобыльцам даже по решениям судов законные надбавки не выплачивают. С 01.01.13 вступил в действие ЗУ "О гарантиях государства по выполнениям судебных решений", но посколько он "рожден" как суррогатное дитя (по требованию ЕСПЧ) а механизм его реализации не принят, ситуация остается прежней. На последнее колективное обращение нашей организации получены ответы, которы свидетельствуют, что размер соц. выплаты по прежнему будет определятся в незаконный способ в ручном режиме, проект закона о налогообложении роскоши, что также было нашей инициативой, отозван из ВРУ. Предусмотрены ли в бюджете денежные средства для выплат по решениям судов неизвестно..... Так что каждому уважающему себя гражданину предстоит решать, что предпринимать и как действовать для защиты законных и конституционных прав......
 
08.11.2012
Питання: Доброго дня!
Якщо мій дідусь був дитиною війни, і сплачував він комунальні послуги по субсидії зі знижками, а тепер після його смерті комунальники начисляють плату за комунальні послуги по повній ціні на його квартиру, чи має це так бути? Дякую.
Відповідь: Доброго дня.
Знижка по оплаті комунальних послуг у розмрі 25% так як субсидії за певних обставин застосовуються до житла, в якому проживають діти війни. Підстав для застосування зазначених пільг при оплаті житла й спожитих комунальних послуг спадкоємцями законодавством не передбачено.
 
29.10.2012
Питання: Добрий день!
Будьте добры, скажите, пожалуйста, можно ли пенсионеру c данным документом (Посвідчення "Міська громадська організація "Діти Війни" ) воспользоваться льготами при проезде в киевском метрополитене? Какие льготы распространяются на проезд в данном случае? Заранее благодарим.
Відповідь: Добрый день.
Відповідно до частини 6 статті 5 Закону України від 18.11. 2004 р. за N 2195-IV «Про соціальний захист дітей війни» ДІТЯМ ВІЙНИ надано право на безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів у межах області (Автономної Республіки Крим) за місцем проживання. Вказана норма надає Вам беззаперечного права на безкоштовний проїзд в потязі метрополітену за місцем проживання, що визначене Законом, але не всі знають як закони так і права дітей війни. Надане Вами посвідчення свідчить про належність до громадської організації, дія якої не розповсюджується на місто Київ. Разом з тим вказане Вами посвідчення у випадку його пред’явлення разом з пенсійним посвідченням надає права, що визначене ст. 6 Закону.
 
12.07.2012
Питання: Добрий день,Валентин Іванович!
Звертаюсь від імені своєї бабусі.Вона подала скаргу до райсуду-прийшла відповідь-суд постановив:виплатити соціальну допомогу за період з 21.09.10 по 21.03.11р.Потім прийшла відповідь із Київського апеляційного суду:залишити рішення райсуду без змін. І все.На цьому все зупинилось.Допоможіть,будь ласка.Що робити дальше?Чи вже немає сенсу?
З повагою Ніна.
Відповідь: Доброго дня і Вам, шановна Ніна!
Щиро дякуємо, що Ви турбуєтесь за свою бабусю... Рішення суду апеляційної інстанції свідчить прго те, що рішення районного суду набрало чинності (законності) і його можна та необхідно виконати. Це не все, а початок стадії виконання судового рішення Для цього в районному суді необхідно отримати рішення судів першої і апеляційних інстанцій, а також виконавчий лист. Обидва судові рішення із заявою про виконання судових рішень бажано подати до районного УПФУ з відміткою про вручення, а виконавчий лист із заявою про відкриття виконавчого провадження вручити в канцелярії чи відправити рекомендованим листом до відділу примусового виконання рішень (з відки надішлють постанову про відкриттяч виконавчого провадження). Всі зразки документів є на нашому сайті. Зробіть згідно рекомендацій і протягом 1-2 за рішенням суду нарахують відповідні кошти. Строк виконання судового рішення - 2 місяці. У випадку затримки - звертайтесь, порадимо. Удачі і ще раз дякуємо....
 
12.07.2012
Питання: Добрый день!
В 9 месяце 2011 года подали заявление в районное управление ПФУ. 10 месяца 2011 года получили письмо с отказом. На этом дело и забросили. Сейчас, 7 месяца 2012 года, чтоб подать в суд надо опять писать новое заявление в ПФУ и ждать от них письма, или можно воспользоваться тем (2011года) письмом. Спасибо!
Відповідь: Добрый день и Вам.....
Старый ответ нельзя использовать, посколько, как предусмотрено ч. 4 ст. 99 КАС Украины, в случае возможности досудебного врегулирования спора обращение в суд должно быть оформлено в течении месяца со дня получения ответа УПФУ.
Необходимо по новому обратится и получить "свежий" ответ. Удачи.
 
23.01.2012
Питання: Доброго дня, шановний Валентин Іванович!
Я проживаю в Івано-Франківську і дуже шкода, що не ма. змоги до Вас особисто звернутися.
Моя мама 1944 р.н., дитина війни, після онкологічної операції. В суді я представляю її інтереси на основі доручення від її імені. 5 кроків вже виконано.
08 вересня 2011 року подала адміністративний позов. Від вересня до грудня місяця оббивала пороги суду і взнавала про рішення, але мені постійно відповідали, що засідання ще не було. (Шкода, що лиш вчора знайшла Ваш сайт, бо діяла би по Вашим рекомендаціям). Яке було моє здивування, коли отримала рішення суду 20 січня 2012 року, де рішення (постанова) суду було датоване 10 вересням 2011 року, а на листі був односторонній штамп (відправника) з датою 10 січня 2012 року. В той же день 20 січня я побігла в суд і подала апеляційну скаргу (рішення було частково ухвалене - з березня 2011р. по липень 2011р.). Апеляційна скарга подається у Львівський апеляційний суд через Івано-Франківський суд. Мені поставили відмітку на моєму екземплярі про отримання.
1.Скажіть, будь-ласка, які мої подальші дії з приводу апеляційної скарги? В суді сказали чекати. Але, судячи, як вони все роблять, то чекати мені прийдеться вічно і я боюся пропустити термін подання в наступну інстанцію (хоча ще не знаю, що буду далі робити). Скільки може тривати ухвала апеляційного суду? Тим паче, що мене відразу завірили і нахабно сказали, що позитивних результатів я не отримаю і марно трачу здоров'я та час. Більш того, навіть не хотіли надати реквізити суду і суму судового збору. Судовий збір я перерахувала 20грн., а рахунок знайшла в інтернеті. І це наше судочинство. Хочеться плакати від такого відношення.
2. Що треба робити мені далі, щоб ухвала адміністративного позову вступила в силу? Які документи треба, щоб ПФУ нарахував і виплатив частково ухвалене рішення.
Відразу хочу подякувати за відповідь і за допомогу нашим рідним. Низько кланяюся Вам.
З повагою Світлана.
Відповідь: Доброго здоровя, Світлана Анатоліївна!
Ви вірно вчинили, що подали на таке судове рішення апеляційну скаргу (в наших зразках є текст скарги) саме через суд першої інстанції. Судовий збір за апеляцію (касацію) необхідно сплачувати у розмірі 50% від судового збору, що сплачувався при поданні позову. У Вашому випадку - це 1.70 грн. Антинародна влада, антинародність якої проявляється і в судах, бажає затягнути процес з розглядом апеляційноїх скарги. Саме тому через 2 місяці після подання апеляції необхідно до голови суду апеляційної інстанції, ради суддів та кваліфікаційної комісії суддів подавати скаргу про зволікання та прискорення розгляду (зразок надсилаємо). Бажано долучити копії матеріалів про стан злдоровя, що свідчитимуть про винятковість обставин та слугуватимуть підставами для прискорення розгляду. Рішення суду апеляційної інстанції набирає чинності з дня проголошення (прийняття), а касаційну скаргу (в зразках є) на нього можна подати протягом 20 днів з дня отримання (бажано з клопотанням про поновлення строків). До УПФУ звертатись нині недоцільно, оскільки рішення законної сили не набрало і виконанню не підлягає. Лише після рішення суду апеляційної інстанції необхідно отримати в суді першої інстанції копії обох судових рішень і виконавчий лист. От тоді, із заявою про необхідність виконання судових рішень, до якої долучити обидва рішення, можна звернутись до УПФУ. Виконавчий лист необхідно пред'являти до ВДВС ( зразки заяв є ). Взаємно і щиро дякуємо й Вам, що турбуєтесь про маму, її права та їх, попри протидію, гідно відстоюєте....
Не можна миритись з беззаконням... Удачі...
 
15.01.2012
Питання: Добрый день!
Підскажіть будь-ласка,можна наприкінці січня розпочинати звертатись по Вашим рекомендаціям які викладені поетапно на сайті для отримання за рішенням суду 30% надбавки до пенсії та доплаті 49,89грн. Чи можливо є зміни в законодавстві, що недають право на такі відшкодування?
Тетяна.
Відповідь: Доброго дня, шановна Тетяна.
Дійсно, нинішні "слуги народу" все зробили, аби дати виконавчій та судовій владі ігнорувати можливість відновлення порушеного права, а дітей війни, як і інших соціально-незахищених громадян України позбавити впевненості у позитивному результаті. Це і є цинізм найвищої проби... Разом з тим, прийнятим бюджетнім законом знову в неконституційний спосіб делеговано повноваження уряду Азарова визначати порядок та розмір соціальних виплат, проте такої постанови як 530 чи 745 КМУ не прийнято. Думаю, це станеться у другому кварталі. А до цього часу ситуація навіть з боку буржуазно-олігархічної влади піднормативно-правовим актом не врегульована. Саме тому сміливим, гідним і достойним поваги громадянам України можна звертатись до суду для відновлення законного права. При поданні позову вже слід сплачувати 32.19 грн.
 
23.12.2011
Питання: Добрый день!
Подскажите, как моем маме получить помощь "дети войны"? В Новоукраинском районом суде была назначена выплата помощи ПФ еще в апреле месяце 2011г. , но пенсионный фонд видно не хочет выдавать эту помощь. Несколько раз у них были и все одни отговорки, что перенесена выплата на следующий месяц.Вот уже конец года а выплаты так и нет. Помогите, очень ВАС прошу. Одна надежда на вашу консультацию. Заранее благодарна.
Чалманова Наташа.
Відповідь: Здравствуйте, Наталия.
На нашем сайте в наших образцах документов есть образец заявления о преступлении, а именно - невыполнении решения суда и невыплате пенсии (повышения к пенсии)... В информации под названиеи "Забрали наши деньги - заберите и наши болезни" об этом также изложено, а также как и что делать... Дорогу осилит идущий.... Отсутствие денег для выполнения решений судов власть мотивирует постановлением КМУ №745 от 06.07.11, которое действует до 31.12.11. Что придумают буржуи в дальнейшем, чтобы лишить социально незащищенных людей государственной поддержки и как с этим бороться сообщим. Спасибо и удачи....
 
07.12.2011
Питання: Добрый день!
Подскажите что делать. На основании двух решений суда местных мама получала до ноября 2011 г. доплату в полном объеме по "Детям войны" без особых проблем. С ноября 2011 г. как слышу и от других людей доплату никому не выплатили в полном объеме, где на 200 грн. получила меньше, чем в октябре. Подскажите:
1. Изменилось законодательство?
2. Правомерны деяния пенсионного фонда или это самоуправство?
3. Что делать нам.
Заранее спасибо, Наталья
Відповідь: Здравствуйте, Наталия...
Изменилось. КМУ принял 745 постановление, согласно которого доплата составляет лишь 49.89, что, протиправно применяется и к выплатам по судебным решениям. Действия управлений ПФУ преступны. У нас на сайте есть и правовое разьяснение и рекомендации как исправить ситуацию ....Удачи!
 
03.12.2011
Питання: Дякую за апеляційну скаргу.
Я маю ще одне запитання. Мої знайомі подавали позов до суду та отримали повістку в суд. Вони прийшли на судове засідання,та їм суддя повідомила,що вони оформили правильно позов та мають законні підстави для надбавки,проте суддя повідомила,що вона нічим не може допомогти та передає справу в апеляційний суд Мої знайомі не отримали ніякого рішення. Суддя повідомила,що через 2 неділі прийде рішення. Чи правомірні дії судді?Які потрібно зробити подальші кроки?
P.S.На судовому засіданні було 8 дітей війни.
Виктор Бернадин
Відповідь: Доброго дня, шановний Вікторе!
Ситуація з Вашими знайомими яскравий приклад, яки свідчить: закон і конституція на боці дітей війни, що також розуміють і судді, в яких лишилось хоч трохи чогось людського...
Разом з тим, відповідач (УПФУ) до апеляційного суду подає апеляційну скаргу, в якій безпідставно просить відмовити у задоволенні позову. Саме тому (в звязку з поданням однією із сторін апеляції) суд першої інстанції зобовязаний напрвити справу до суду апеляційної інстанції. Саме тому, після отримання судового рішення радимо також подавати апеляційну скаргу, зразок якої Вам направлено та у строки, що визначені 10 днями з дня отримання оскаржуваного рішення суду. Переконаний, якби УПФУ не оскаржувало рішення, то більшість дітей війни також цього не робили б, а все необхідне робили, аби отримати грошові кошти згідно рішення суду. Проте в суді апеляційної інстанції діти війни в гірших умовах, оскільки судді там більше схильні до виконання вказівок злочинної антинародної влади....
 
25.11.2011
Питання: Шановний Валентин Іванович!
Сьогодні, 22 листопада 2011 року, мій чоловік (дитина війни) відніс до державної виконавчої служби заяву про примусове виконання рішення щодо здійснення перерахунку та виплати УПФУ допомоги як дитині війни згідно виконавчого листа. Попросив на копії цієї заяви поставити відмітку про прийняття. Йому відмовили і сказали, що зараз реєструють жовтневі заяви, щоб приходив через два тижні і тоді йому скажуть реєстраційний номер. У мене виникають питання, на які я Вас прошу допомогти мені знайти відповідь:
1) Чи мали право відмовити і не поставити дату прийома заяви на копії?
2) Чи можна було цю заяву відправити рекомендованим листом з повідомленням про вручення?
3) Скільки відводиться часу для отримання постанови про відкриття виконавчого провадження?
4) Чи можна звернутись до УПФУ з письмовою заявою про виконання судового рішення без отримання постанови про відкриття виконавчого провадження?
З повагою, Наталія. Житомир
Відповідь: Доброго дня, шановна Наталіє!
Відмова працівників ДВС у прийнятті заяви про відкриття виконавчого провадження з додатком - виконавчим листом (в оригіналі) є незаконною, оскільки, відповідно до ч.1 ст. 25 ЗУ «Про виконавче провадження», державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби, а, відповідно до ч.1 ст. 25 Закону, державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. При цьому, відповідно до ч. 2 ст.30 Закону, державний виконавець зобов'язаний провести виконавчі дії з виконання рішення немайнового характеру - у двомісячний строк. Ваші наміри щодо направлення заяви з виконавчим листом до ВДВС рекомендованим листом правильні. Крім того, раджу копію такої заяви з виконавчим листом направити до органів прокуратури для здіснення контролю за дотриманням законодавства щодо відкриття виконавчого провадження по виконанню судового рішення. Окрім того, подайте заяву до УПФУ про необхідність виконання судового рішення з додаванням завіреного печатками суду копії такого рішення (рішень), проте обов’язково з відміткою про вручення на копії заяви.
 
14.11.2011
Питання: подскажите пожалуйста, подавала иск в суд по доплате к пенсии 30% детям войны, с требованием о начислении и выплате как ребенку войны ежемесячной государственной социальной помощи. Получила решение с отказом в удовлетворении исковых требований. Суд обосновал тем что он не может выполнять обязанности субьекта властных полномочий, возложенных на него законом относительно порядка и размера соответствующих выплат! Как правильно теперь обосновать апеляционную жалобу на постановление суда?
Елена Жук
Відповідь: Здравствуйте, Елена!
Мне не известно какой точно Вы подали иски, но, согласно п.4 ст. 18 КАСУ, компетенцией местного как административного является рассмотрение спора детей войны с УПФУ. Если исковые требования были - признать действия субекта властных полномочий неправомерными и обязать его осуществить перерасчет пенсии как ребенку войны (начисление и выплату надбавки), то суд нарушил приципы правосудия, предметную подсудность и право истца на справедливый суд. В таком случае, на его определение необходимо подавать апеляцию. Примерный текст апеляции для детей войны Киева на стандартное постановление отправлен Вам почтой.
 
14.11.2011
Питання: Уважаемый Валентин.
Я отправил в Севастополь апелляцию. Потом направил ходатайство с просьбой ускорить рассмотрение заказным письмом с просьбой ответить зарегистрировали ли? Ни какого ответа. Связался по телефону мне ответили что много дел и отвечать ни письменно ни устно не будут .Заявление отправлял. уведомление получил но апелляцию и ее ход дела неотвечают. Я подозреваю умысел не рассматривать и затягивать по времени. Что делать как действовать помогите пожалуйста.
Максим Максимов
Відповідь: Здарвствуйте, товарищ Максимов.
Коппию жалобы необходимо направить в Совет суддей Украины, Высшую квалификационную коммисию судей Украины ну и "Гаранту Конституции"... После таких обращений Вам обязательно ответят...
Удачи, настойчивости и терпения..., не взирая на то, что государство, лишенное справедливого правосудия, есть не что инное как шайка разбойников...
 
30.10.2011
Питання: Добрий день, Валентин Іванович!
Підкажіть будь ласка, що робити далі з постановою суду. І що значить фраза: постанова суду підлягає негайному виконанню в межах суми стягнень за один місяць
Відповідь: Доброго дня, Олександр!
Через місяць, а краще - через півтори місяця з дня винесення постанови необхідно в суді (в канцелярії) одержати виконавчий лист, або офіційну інформацію про направлення судом справи до суду апеляційної інстанції. В разі, якщо постанова суду не оскаржена і Вам видадуть виконавчий лист - необхідно звернутись із письмовою заявою до УПФУ (з відміткою про вручення) про необхідність виконання судового рішення. Лише тоді, в якості додатку до заяви прикладіть завірену копію постанови. Виконавчий лист необхідно із заявою (в зрахзках є) направити до ДВС.
 
30.10.2011
Питання: Добрий день.
Моя мама подала позов до районного суду,позов був задоволений частково. Потім подали на апеляцію і суд виніс рішення в якому залишив все без змін (тобто зобовязання виплатити компенсацію тільки за 6 місяців). Прийшов виконавчий лист.Але виплати не було, посилаються на те, що бюджет не виділяє коштів на виплати дітям війни.Куди звертатися і що робити.Дякую за консультацію.
Відповідь: Доброго дня, Леся!
Дякуємо, що і Ви турбутуєтесь про найрідніших....
Ближчим часом на сайті в розділі - зразки документів розмістимо скаргу з приводу зволікання з виконанням судового рішення, яку необхідно направляти до найвищих державних інстанцій.
 
21.10.2011
Питання: Чи можна звернутися в європейський суд по справі діти війни?
Відповідь: Доброго дня!
Звернутись до Європейського суду з прав людини дітям війни можна протягом 6 місяців після прийняття рішення остааннью найвищою судовою (касаційною) інстанцію українського судочинства. Тобто, після прийняття рішення Вищим адміністративним судом України.
 
19.09.2011
Питання: Доброго дня, шановний Валентине Івановичу.
Спасибі Вам за Вашу благородну справу. Порадьте, будь-ласка, чи варто починати займатися позовом щодо донарахування пенсії у світлі нових змін у законодавстві ( маю на увазі червневу Постанову Кабміну та законопроект №9127 «Про гарантії держави з виконання судових рішень»). Моя бабуся, 1935 р.н., отримала відповідь пенсійного фонду, де сказано, що їй нараховується 48.7 грн.доплати. Так вийшло, що від дати отримання відповіді ПФ вже пройшло більше 30 днів. Чи є сенс починати все спочатку? Дуже вдячна за увагу до моєї проблеми.
З повагою, Наталя з Вінниці
Відповідь: Доброго дня, шановна Наталія!
1.Потрібно з початку виконати всі наступні кроки.
2.Черговий закон, яким хочуть змінити ст.5 та 6 ЗУ "Про соціальний захист дітей війни" може бути прийнятим, але буде діяти лише з 01.01.2012 р. Статья В.Сміхуна «Порушення прав людей та Конституції гарантовано!»
Удачі Вам і всього найкращого!
 
19.09.2011
Питання: Здравствуйте, Валентин Иванович
Пытаемся маме выбить пенсию, вернее доплату до пенсии как "ребенок войны". Спасибо Вам за такой сайт - все шаблоны писем есть, все понятно и читая отзывы понимаем, что Вы оказываете огромную помощь нашим родителям!!! Спасибо Вам за это!
Следовав инструкциям с Вашего сайта мы дошли до 6-го пункта, но к сожалению получили отказ по делу - судя по ответу - возобновлять по сроку давности дело они не будут и указанные нами причины не есть "важными".
Поэтапно привожу, что мы делали (не указываю даты, ибо все документы дома, я смогу потом дополнить очередность датами точными):
1. Подали заявление в Печерское отделение Пенсионного фонда файл «0. Заява до пенс.фонду Печерського району»
2. Получив отказ от Пенсионного фонда, направили в суд письмо «1. Позовна заява до суду пiсля вiдмови Пенс.фондом» с комплектом указанных там документов. + файл «2. Заява до суду i +про визначення причин _давностi_ поважними»
3. Но, увы забыли про пункт 8 – экземпляры для ответчика, о чем нам пришло письмо с суда и мы в срочном порядке досылали им этот комплект. На все отправки писем у нас есть чеки, т.к. отправляли рек. письмом с уведомлением о доставке.
4. Пришло из суда «повестка», что суд назначен на 09.09.2011. На нее мы отписали письмо файл «3. Заява до суду про визначення причин пропущення суд.засiдання поважними». Есть также чек про отправку заказного письма с УкрПочты. А в письме их написано что мы на суд не появились и НЕ УКАЗАЛИ причину.... что странно!! У нас есть уведомления что им это письмо вручили 06.09.2011
Во вложении их письмо с решение суда, получили мы его сегодня 16.09.1022, что 09.09.2011 суд нам отказал – их ответ отсканированный во вложении.
Возможно ли с таким ответом на руках еще что либо сделать ?

В принципе 2 вопроса:
1. Это тяжба по судам за выплату долга – вопрос  вот с подачей в апелляционный суд в ближайшие 5 дней.
2. А если вопрос по сроку давности истек, то и в будущем, ну например с 10.2011 начать выплаты этой доплаты как «дите войны» -тоже нельзя? Ну ладно с долгом, а сейчас начать выплаты маме этой надбавки?

Как можно с Вами встретится? У нас с 16.09.2011 5 дней согласно их письма, чтобы подать апелляцию. Сколько стоят Ваши услуги по дополнительной консультации и составлению письма такого?? Виктория
Відповідь: Здравствуйте, уважаемая Виктория!
Действительно, решение Печерского суду об отказе в востановлении строков для обращения в суд незаконное, ибо перерасчет пенсии, невыплаченой по вине ответчика, проводится без ограничения, что предусмотрено действующим законодательством. Хочу сообщить, что Киевский апеляционный административный суд имеет больше 230 тысяч дел по апеляциям УПФУ, которые рассматривать не спешит. А посему, по поводу апеляции не хочу даже советовать. Вместе с тем, исковые требования Вашей мамы судом будут удовлетворены начиная с 03 февраля 2011 года, но Вам еще необходимо обязательно получить такую копию постановления суда. Суды таким образом умышленно заводят в заблуждение людей. Если постановление не будет обжаловано УПФУ, - приступим к выполнению. Если ответчик обжалует - будем бороться в КААС за ускорение расмотрения дела и подадим письменные возражения на их жалобу. Виктория, напишите когда получите постановление суда о частичном удовлетворении исковых требований. Вместе посоветуемся. Всего хорошего!

P.S.
Голова громадської організації "Діти війни столиці України" юрист Сміхун В.І. здійснює особистий прийом по вівторках та п'ятницях з 16.00 до 19.00 за адресою: м.Київ пр-т Возз'єднання 3а.
Всі наші дії направлені на допомогу нашим близьким, тому всі наші послуги БЕЗКОШТОВНІ. :)
З повагою, Громадська організація "Діти Війни столиці України"
 
19.09.2011
Питання: Добрый день уважаемый адвокат Валентин!!!
Подскажите пожалуйста, моя бабушка решилась обратиться в суд по поводу возмещения недоплаченных 30% к пенсии "детям войны", но я боюсь, что уже поздно. (так как по телевизору передают, что все надбавки отменены, в интернете вот тоже прочитала). Подскажите мне пожалуйста можно ли еще обращаться в пенсионный фонд, а затем в суд? есть ли надежда? или это уже бесполезно? Заранее спасибо!!!!!!!!!!! благодарна Вам заранее!!!!!
Відповідь: Здравствуйте уважаемая Нина!
Надежда есть и должна быть всегда! Очередной закон, которым хотят изменить ст.5 и 6 ЗУ "О социальной защите детей войны" может быть принятым, но будет действовать лишь с 01.01.2012 г. Статья В.Сміхуна «Порушення прав людей та Конституції гарантовано!»
Нужно делать все, что от нас зависит. Удачи...
 
18.09.2011
Питання: Здравствуйте.
городской суд частично удовлетворил (обязал выплатить компенсацию за 6 месяцев). я направил по вашей подсказке в аппеляцию в Севастополь. Теперь мне объясняют в суде что аппеляция затягивается на года. Вопрос:МОГУ ЛИ Я НЕ ДОЖИДАЯСЬ ОТВЕТА АППЕЛЯЦИИ ОБРАТИТЬСЯ В ПЕНСИОННЫЙ ФОНД ЗА КОМПЕНСАЦИЕЙ И ЧТО ДЛЯ ЭТОГО НУЖНО ТЕПЕРЬ?
БЛАГОДАРЮ ЗА ПОМОЩЬ. Максим Максимов
Відповідь: Здравствуйте товарищ Максимов!
Поздравляем Вас хоть и с малненькой, но победой, которая фактически оценивается в суму более 1000 грн. Прежде всего нужно ходатайствовать перед апеляционным судом об открытии производстава и ускорении расмотрения дела в установленные законом (ст. 195-1 КАСУ) сроки, которые исчисляются в один месяц. Желательно к ходатайству приложить копии документов о состоянии Вашего здоровя (как аргумент). В случае, если ходатайства не сработает - напишите. По поводу индексации сумы, кторая причитается Вам даже за таким решением суда - немного позже.
Всего хорошего!
 
02.09.2011
Питання: Добрий день, шановний пан Сміхун!
За допомогою матеріалів та зразків, люб'язно наданих на Вашому сайті, я займюся проблемою донарахування, як дитині війни, 30%- надбавки до пенсії моєму батькові 1941 р. н. в судовому порядку. Однак, за браком досвіду я пропустив , місячний термін, передбачений ч 4 ст 99 КАСУ. Тобто відповідь ПФ одержана 26 травня 2011р, а датована 18.05.2011. Я навіть не припускав, що може встановлюватися настільки короткий термін позовної давності у таких важливих справах . Оскільки ми мешкаємо в Чернівцях, то хочу просити Вашої поради через інтернет.
1. Чи має сенс звернення до суду з адміністративним позовом до ПФ, коли місячний термін, передбачений ч 4 ст 99 КАСУ вже сплив? (з моменту отримання відповіді ПФ минуло 80 днів)
2. Чи доцільно посилатися в заяві про поновлення строків на стан здоров'я батька? Хоча він у вказаний період до лікувальної установи не звертався, але у нього є картка з відміткою про взяття на диспансерний облік з приводу сердечно- судинних захворювань.
3. Чи доцільно мотивувати пропуск строків відсутністю спеціальних правових знань та недостатністю доходів для залучення кваліфікованого спеціаліста? (батькова пенсія = 871,24 грн)
Хочу додати, що ми налаштовані боротися навіть при невеликих шансах і будемо оскажувати незадовільні рішення до найвищих інстанцій. Якщо Ваша консультація є платною, прошу повідомити реквізити та умови оплати вашої допомоги.
Я маю ще одне питання.
Якщо на сьогодні законодавством (хоч і з порушеннями) встановльється шестимісячний термін після звернення до ПФ, як максимальний, за який дитина війни може отримати невиплачену у минулому надбавку, то чи не є доцільним розділити позовні вимоги дитини війни на два позови?
1-й Просити зобов'язати ПФ виплатити заборгованість за 6 місяців з моменту звернення та призначити щомісячні доплати на майбутнє пожиттєво, щоб людина могла ВЖЕ користуватися доплатою.
2-й Після вступлення в силу першого рішення просити стягнути з ПФ заборгованість, що виникла ДО означених 6-ти місяців, посилаючись на перше рішення, як на додатковий доказ, та мотивуючи вимогу неконституційністю і незаконністю обмежуючих актів.
Адже, якщо позовні вимоги не розділити запропонованим чином, то можлива ситуація, коли суд задовільнить вимоги частково і зобов'яже ПФ розрахуватися за останні 6 міс. та призначити надбавку щомісячно. Проте, якщо позивач захоче отримати заборгованість за передуючий цим 6 місяцям період, то змушений буде оскаржувати судове рішення повністю, поки воно не вступило в законну силу і втрачати час до початку виплат в апеляційних інстанціях. А часу цих людей зовсім не багато. Тому , як мені бачиться, вимоги доцільно розділяти.
Чи правильно я розмірковую, пане Валентин?
Дякую за увагу до мого листа. Бажаю Вам успіхів в гарній справі.
З повагою, Євген з Чернівців
Відповідь: Доброго дня, шановний Євгене!
Не рокомендую звертатись до суду із відповіддю УПФУ, що була отримана понад місяць тому. Краще зверніться та отримайте "свіженьку" та подайте позовну заяву. Бажано до заяви про поновлення пропущеного строку за поважних причин, згідно рекомендацій ВАСУ, додатково долучити всі наявні матеріали медичного характеру, що підтверджують хворобливий стан позивача протягом тривалого часу. Недоцільно залучати спеціаліста, адже незнання закону не звільняє від відповідальності, хоча в нас інша ситуація, проте це нічого не дасть. Оскільки підвищення до пенсії протиправно з вини УПФУ не виплачувалось, то пенсія підлягає перерахунку без обмежень строками, що підтверджується іншими законами та передбачено ч.1 ст. 99 КАСУ. Разом з тим, така заява про визнання причин поважними необхідна, позаяк ми оскаржуємо протиправність відмови УПФУ в перерахунку пенсії з 09.07.07 - з часу відновлення порушеного права Конституційним судом України. За відсутності такої заяви суд обґрунтовано прийме рішення щонайбільше за 6 місяців...
Шановний Евгене! Наша громадська організація створена саме для безкоштовної допомоги членам організації, а також усім добрим людям, права яких порушено, яких обманювала попередня влада та обдурює нинішня...
Хід ваших думок правильний, але Ви не враховуєте практику і те, що майже всі наші рішення безпідставно оскаржуються УПФУ, яке зловживає таким своїм правом. Оскільки пенсія Вашому батьку призначена довічно, то за чинності положень ст. 6 Закону і гарантій, передбачених ст. 22 Конституції, необхідно просити суд здійснити перерахунок пенсії, підвищивши її на 30% надбавку у повному розмірі, довічно.
Удачі, терпіння, наснаги, здоровя!
 
29.08.2011
Питання: Добрий день, шановний Валентин Іванович!
Отримав відповідь районного суду. Суд постановив: Позов задовольнити частково.Зобовязати Управління Пенсійного Фонду України здійснити нарахування і виплату надбавки до пенсії як "дитині війни" в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком за період з 03 грудня 2010 року по 22 липня 2011 року відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", із розрахунку встановленого ч.1 ст.28 Закону України "Про загальнообовязкове пенсійне страхування", з урахуванням фактично отриманих нею сум надбавки. В іншій частині позову відмовити.
Скажіть будь-ласка, які мають бути подальші наші кроки після такої відповіді суду? Яку суму має виплатити ПФ згідно цієї постанови? І що робити далі для того, щоб все ж таки отримати належну надбавку до пенсії за 2006-2010 роки, в якій суд постановив "В іншій частині позову відмовити"?
С уважением, Андрей
Відповідь: Доброго дня, Андрію!
Якщо Ви подавали позов про перерарахунок пенсії для підвищення її на 30% надбавку з часу відновлення права за рішенням Конституційного суду України з 09.07.07, рекомнендую подавати апеляційну скаргу, оскільки термін позовної давності для перерахунку пенсії з вини відповідача обмежень не має.
 
22.08.2011
Питання: Добрый день!!!
Подскажите, пожалуйста, какой расчет за газ, если оба проживающие являются детьми войны и проживают сами? Моим родителям прийшло извищение о долге и что они должны платить за использованый газ за минусом 25% на двоих, а не 50%. При перерасчете, начиная с июля 2010 года, родителям прийшлось доплатить почти 1100 грн., хотя я была в октябре и мне сказали, что для детей войны цена остается прежней (со скидкой 25% на каждого проживающено). Я попыталась найти хоть что-то об этом в интернете, но к сожалению ничего не получилось. Подскажите, где можна найти такую информацию? С какого закона, постановление или распоряжение можна узнать о расценках об оплате за газ для детей войны. Надеюсь получить хоть какую- то информацию на Вас. Большое спасибо!!!
Відповідь: Добрый день!
Спасибо Вам, Любовь, за вопрос и за то, что Вы беспокиетесь о своих родителях... Льгота - 25% уменьшение цены по оплате комунальных услуг действует и в том случает, когда проживает двое детей войны. К сожалению, прибавление обеих скидок не предусмотрено. К примеру, 50% льгота по оплате комунальных услуг применеяться в некоторых категориях учасников войны.
 
10.08.2011
Питання: Шановний Валентин Іванович!
Щиро вдячні вам за ваші консультації та просимо допомоги. Моя мама "дитина війни" виграла справу в районному суді, ПФУ подав на апеляцію, але апеляційний суд залишив в силі рішення районного суду. Мама отримала виконавчий лист, однак поки справа була в апеляції, мама змінила місце проживання та реєстрації. ПФ відмовляється платити, посилаючись на те, що вона не зареєстрована в їхньому районі. Як нам вчинити в даній ситуації? Вдячні за увагу.
Оля Адаменко
Відповідь: Доброго дня і Вам, Оленька!
Дякуємо і Вам, за таку Вашу турботу про рідних, адже на нинішніх можновладців годі надіятись... Перш за все інформуємло, що, згідно ст. 255 КАСУ, рішення суду, що набрало законної сили, є обовязковим для всіх і пдлягає виконанню на всій території України. Оскільки рішенням суду зобовязано відповідача виплатити надбавку, то і виконувати має саме те УПФУ. Рекомендуємо звернутись до ДВС з виконавчим листом для відкриття виконавчого провадження, із письмовою заявою до УПФУ про необхідність виконання судового рішення з долученнм до неї завірених копій судових (на вашій копії мають проставити відмітку про прийняття, а також звернутись вже до прокуратури області із скаргою про небажання відомих Вам посадових осіб УПФУ виконати судове рішення.
Удачі, впевненості, здоровя!
 
31.07.2011
Питання: Здравствуйте.
Можно ли нам отправить в апеляцию в Севастополь? как считать сроки обжалования с даты на конверте или с текста в решении?
Максим Максимов
Відповідь: Здравствуйте товарищ Максимов!
Если суд апеляционной инстанции принял решение в порядке письменного производства (без участия сторон), то сроки апеляционного обжалования исчисляються с дня получения решения суда. В качестве доказательства даты получения рекомендуем прилагать копию конверта с оттиском штампа почтового отделения.
Всего хорошего!
 
15.07.2011
Питання: Добрий день, шановний Валентин Іванович.
Сьогодні в Святошинському районному суді отримали виконавчий лист та копії постанов районного суду та ухвали апеляційного щодо першого позову. Сьогодні ж подали заяву та виконавчий лист до установи на Виборзькій 32. Нажаль не вдалося подати новий позив щодо надбавки за період, починаючи з 1.1.2009 - канцелярія суду не працює з 1.07 по 8.07. Цілий тиждень канцелярія готує статистичний звіт.
В мене є декілька запитань до Вас.
1. В архіві суду, де ми отримували пакет документів, нам сказали, що копії постанови районного суду та ухвали апеляційного необхідно передати до районного УПФУ (до інспектора або юридичного відділу). Для чого це робити? В Вашому алгоритмі цього короку немає, я не читав повністю закон "Про виконавче провадження" (вчора переглядав лише ст. 17), але я думаю, там немає такої норми, що стягувач передає боржнику копії судових документів. Хіба що передача копій прискорить нарахування (в чому я дуже сумніваюсь)? .
...
Дуже вдячний за допопмогу. З повагою, Дмитро Якович.

П.С.
Валентин Іванович, я пишу Вам листа і чомусь не дуже зручно себе почуваю. В мене сумніви, чи не дуже я Вас відволікаю від Ваших власних справ своїми питаннями. Я й сам намагаюся розбиратися в певних юридичних питаннях, це зараз ой як треба. До речі сам складав відповіді щодо запропонованих до укладання договорів на водопостачання (відведення) та прибудинкову територію, дивився ЦКУ, закон, постанови КМ. Але, в будь-якому випадку я Великий аматор в юрисприденції, тому хочеться поспілкуватися з фаховою людиной аби отримати відповіді, в яких будеш впевнений. Сьогодні також "надав" маленьку допомогу в суді якісь бабусі - написа заяву на отримання виконавчого листа. Як же їм важко, не бачать, не дочувають, багато нормально пересуватися не можуть, і таке вот життя, нажаль. Ви скажіть, будь-ласка, чи можу я в подальшому спілкуватися з Вами в такій формі (запитання по електронній пошті)?
Відповідь: Доброго дня, Дмитро Якович!
Ви все правильно вчинили з приводу виконання судового рішення саме органами ДВС.
Ст. 105 КАСУ передбачено, що позовна заява може бути направлена до суду поштою (краще всьго - рекомендованим листом з повідомленням про його вручення).
Що до рекомендації архіваріуса передати завірені печатками судові рішення до УПФУ...
Перш за все їх необхідно не відати, а вручити з відміткою про отримання тоді, коли отримаєте постанову про відкриття виконавчого провадження та переконаєтесь, що саме той працівник УПФУ займається формуванню пакету документів для нарахування та виплати Вам грошових коштів за судовим рішенням. Одночасно хочу запевнити - Ви робите за працівників УПФУ їх роботу, але передача таких рішень може дійсно прискори виплату Вам грошей.

P.S. Будь ласка надсилайте свої запитання електронною поштою.
 
13.07.2011
Питання: Доброго дня!
Рішення апеляційного суду прийняте на користь мого чоловіка 17 березня 2011 року, а 11 квітня мій чоловік помер. Чи можу я отримати доплату як "дитина війни" мого чоловіка згідно рішення суду. Пенсійний фонд відмовляє, так як ці кошти за життя мого чоловіка не були нараховані, і не успадковуються. Невже рішення, яке набрало законної сили за життя позивача не повинне бути виконане? Підкажіть будь-ласка, що я маю робити і до кого звертатися, щоб одержати ці кошти.
Відповідь: Доброго дня!
Щиро співчуваємо, та, нажаль, невиплачена частина пенсії, яка призначена кожному довічно, спадкоємцям не виплачується навіть за рішенням суду та не успадковуєтся, бо це лише пенсія...
 
13.07.2011
Питання: Шановний Валентин Іванович!
моя покійна мати 1939 р.н. в 2010 році подала заяву про перерахунок пенсії як дитині війни.17.02.2011 ми отримали ухвалу суду про відкриття провадження за позовом до пенсійного. 20.02.2011 мати померла не дочекавшись рішення суду.ПФУ надав довідку про це до суду і слухання справи припинили. Чи можу я, не стільки ради грошей,а ради справедливості, як спадкоємець, довести цю справу до рішення суду? Адже за життя моїй покойній метері повинні були повернути недонараховані кошти. Я сам вже 2-й місяць набираю пенсіонерам заяви до ПФУ. У нас чорнобильська зона, 8000 пенсіонерів із них 3000 дітей війни, плюс працюючі в зоні. Сам позиваюсь до виконавчої, а пенсійний через прокуратуру до мене. А от у справі моєї покійної матері не знаю навіть з якої сторони підійти. І таких ситуацій немало. Буду вдячний за консультацію.
Відповідь: Доброго дня!
Дякуємо за запитання та за те, що Ви як і ми, не байдужі до того, як живеться простим людям.... Оскільки Ваша покійна мама отримувала пенсію, що була їй призначена довічно, а нині таке право втрачено, суд прийняв правильне рішення про закриття справи, адже правонаступництво у виплаті спадкоємцями недоотриманої пенсії, підвищеної на 30% надбавку як дитина війни, на жаль, не передбачається. Удачі Вам і всього найкращого...
 
03.07.2011
Питання: Доброго дня!
У мене таке питання: моя бабуся подала скаргу до суду щодо нарахування виплат ще в 2009 році. Лише тепер буквально "вирвали" у суді постанову, згідно з якою їй мають відшкодувати кошти лише в період з 3.07.2008 по 31.12.2008 та з 01.01.09 по 31001.09. Постанова датована ще 05.05.2011 роком, проте видали її лише 30.06.2011, тобто строки подання касаційної скарги пройшли. Що нам робити далі?
Таня Боярчук.
Відповідь: Доброго дня, шановна Таня!
Дякуємо Вам, що турбуєтесь про свою бабусю...
Перш за все, необхідно звернутись в суд першої інстанції для отримання виконавчого листа, який разом із заявою необхідно подати для відкриття виконавчого провадження до відповідного підрозділу ДВС (ні в якому разі не до УПФУ). Касацію подавати не пізно, проте точно доцільності в тому великої не має.
Окрім того, краще знову подати але новий позов до суду згідно нашого зразка для того, щоб Вашій бабусі виплачували пенсію, підвищену на 30% надбавку довічно (на час призначенні пенсії).
 
30.06.2011
Питання: Добрий день, шановний Валентин Іванович.
Подали складену відповідно до зразка заяву до Святошинського управління ПФУ. В управлінні ПФУ в той же день зареєстрували заяву у відповідності до шаблону на сайті. Відразу ж дали відповідь (якщо цікаво, копія відповіді приєднана до повідомлення). Я так розумію, Ви в курсі цих 48,9 грн
Ми будемо подавати позов, як Ви й рекомендуєте. Я перехожу до кроків 3-4.
Якщо у Вас є час та можливість, розтлумачте будь-ласка мені деякі моменти.
1. Постанову КМ №530 я продивився. Щось я нічого не розумію. Якщо була ця постанова, чому тоді районний та апеляційний суди приймали позитивне рішення по першому нашому позову в 2009 році?
2. ПФУ не надало інформації про розмір нарахованих та сум отриманих мною пенсій помісячно з детальною розшифровкою за період, про яку йшлося в заяві. Тобто вони порушили закон "Про інформацію" та "Про доступ до публічної інформації", так?
Яким чином все ж таки отримати в ПФУ дану інформацію? До кого необхідно звертатися?
3. Може я помиляюсь, але в 2009 р. в законі "Про соціальний захист дітей війни" була цифра 30% у якості надбавки. Зараз її не має. ЇЇ вилучили? Відповідно до теперешньої редакції прописана норма, що надбавка має дорівнювати надбавці учасника війни. Тільки я не знайшов її розмір в законі "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту ". Це були якісь зміни?
Дуже дякую. З повагою, Дмитро Якович.
Відповідь: Доброго дня, Дмитро Якович!
Саме тому, що Вам не доплачують належні за законом майже 230 грн. необхідно звертатись до суду, аби через суд добитись відновлення Вашого права.
Щоб у Вас не було лишніх сумнівів прошу звернути увагу на рішення КСУ №26-рп/2008 від 27.11.2008 р. та постанову Окружного суду м.Києва від 15.06.09 щодо п. 8 постанови КМУ №530. Саме тому що постанова є лише підзаконний акт, суд застосовував положення Закону. Такої відповіді достатньо для звернення до суду. Разом з тим, чимало фактів, коли суми нарахованої і виплаченої пенсії різняться, тому УПФУ не бажає давати детальної інформації. Звертатись необхіднно до керівництва УПФУ, а потім зі скаргою до органів прокуратури щодо усунення порушення Ваших законних прав. Необхідно користуватись редакцією ЗУ №2195-IV в редакції на 18.11.2004 р..
Про виплату 30% надбавки в зУ зі змінами не має інформації, проте є інформація, що ті зміни, що були внесені бюджетними законами визнано ненконституційними, що свідчить про розмір 30% надбавки у початковому вигляді. В ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" не було 30% надбавки.
 
23.06.2011
Питання: Добрый день!
у моей бабушки статус "дети войны" и попросила меня напечатать ей в суд документы, но вчера по новостям папа что то слышал что как будто отменят или уже отменили эти выплаты 30 % потому что денег нет в казне. пожалуйста, подскажите, не поздно ли еще подавать такие документы или мы уже опоздали?
с уважением, Антонина.
Відповідь: Здавствуйте, Антонина.
Спасибо за вопрос и за то что вы беспокоитесь о бабушке.
Действительно, 14.06.2011 года ВСУ был принят ЗУ №3491, которым внесено изменения в ЗУ "О бюджете на 2011 г." и которомым делегировано КМУ определять размер доплат к пенсиям детям войны.... Этот Закон неконституционный, а поставление КМУ, которое еще не принято - противоправно. Ранее это было и тревожится не стоит. Возможно, как обещал накануне 9 мая гарант, размер надбавки увеличат до 80 гр. с нынешних 49.80 грн., но все равно не будут доплачивать около 150 грн. Посему, иск нужно подавать. В нашем иске кратко похожая ситуация уже изложена....
 
16.06.2011
Питання: Добрый день!
Я имею статус 'Дети войны',но пособие ,как и все,не получал. Прочитал на Вашем сайте все Ваши предложения по порядку оформления документов. По Вашему образцу отправил заяву в Пенсионный фонд своего района,но ответа что-то нет,а без него подавать документі,по Вашим остальным шагам,нельзя,т.к они входят в додаток к позовной заяве.На другом сайте (Горловский вариант) они предлагают прикладывать довидку Управления статистики про индексы инфляции и на основании данной довидки производить расчёт невыплаченной суммы пособия с учётом инфляции,а через суд потребовать от ПФ предоставление суммы произведенных выплат. Прошу подсказать порядок действия,т.к. в ответе ПФ на моё заявление я не уверен.Может быть идти тогда по Горловскому варианту? Надеюсь на Вашу подсказку.
Владимир Петрович Баранов.г.Николаев
Відповідь: Здавствуйте, Владимир.
Согласно ст. 55 Конституции Украины, каждый может обратится в суд, в том числе даже без ответа УПФУ. В качестве доказательств приложите копию заявления с информацией как Вы его отправили (вручили). Как правило, суд принимает решение по аналогии, не вдаваясь в подробности.
Но принципиально правильно было бы обратится в УПФУ за ответом, потребовать от канцелярии, инспектора и начальства ответ, предупредить их, что ими - представителями государства нарушается ЗУ "О публичной информации", а посему, Вы будете вынуждены обратится с соответствующей жалобой в органы прокуратуры.
 
16.06.2011
Питання: Добрий день Валентин Іванович!
Прошу Вашої поради як діяти далі. В березні цього року, а саме 25.03.2011, я отримала ухвалу суду щодо виплати недоплаченої 30% надбавки до пенсії як дитині війни за період з 22.09.2010 по 01.03.2011 та зобовязання проведення нарахування та виплати даної надбавки до пенсії як дитині війни в повному обсязі в подальшому. При цьому мені було відмовлено у нарахуванні та виплаті даної надбавки за період з 09.07.2007р. по 21.09.2010 року включно.Підскажіть будь-ласка які мої подальші дії?
Инна Шевель
Відповідь: Доброго дня, шановна Інна!
Рекомендуємо звернутись до цивільної канцелярії суду для отримання виконавчого листа, адже навіть за таким рішенням Вам мають доплатити понад 1000 грн. Якщо ж виконавчий лист не видадуть мотивуючи тим, що відповідачем подано апеляційну скаргу - добивайтесь прискорення розгляду справи в суді апеляційної інстанції (Клопотання, на особистий прийом до керівництва)... Окрім того, рекомендуємо подати новий позов (є в зразках), оскільки отримала розповсюдження судова практика, згідно якої суди, як правило, задовольняють позовні вимоги щодо виплати підвищеної пенсії довічно. Це буде тим рішенням, на підставі якого нарешті норма закону буде виконуватись....
 
16.06.2011
Питання: Добрий день, шановний Валентин Іванович.
Ви рекомендуєте в своїй відповіді подавати новий позов про 30% надбавку з 1.1.09 на основі зразка позивної заяви на сайті. Виходячи з того, що це буде вже друга заява (як я писав, перший позив задовільнили за другу половину 2008 року), тобто позивач вже знає, що йому має виплачуатися додаткова надбавка, виникають наступні запитання?
а). чи треба вносити якісь коригування до тексту зарзка позивної заяви, крім терміну відшкодування?
б). чи треба подавати до суду заяву про визнання причин пропущення строку для звернення до суду поважними та поновлення пропущеного строку? Може також необхідно внести до заяви певні зміни?
Якщо зміни треба вносити, то надайти будь-ласка хоч якусь коротеньку інформацію, що треба змінити, а я вже буду вносити зміни.
Дякую. З повагою, Дмитро Якович.
Відповідь: Доброго дня, Дмитро Якович.
Раніше позов подавався інший - про виплату надбавки, а в зразках позов про перерахунок пенсії, який рекомендуємо подавати нині .... Буде інший суд (суддя), інше рішення. Ми нічого незаконного не робимо і суддям та чиновникам, а вцілому - державі мало б бути соромно, а не навпаки....
 
14.06.2011
Питання: Добрий день, шановний Валентин Іванович.
Дуже добре, що Ви робити таку корисну справу щодо інформування та допомоги цій групі людей (маю на увазі дітей війни), які потребують цієї допомоги. І велика Вам пошана, що Ви знаходите час і приділяєте увагу до персональних звернень.
Дякую Вам за Вашу відповідь на мій попередній лист. Ваші поради дуже корисні.
Ще одне "технічне" запитання щодо дій відносно отримання інформації в районному суді та передачі виконавчого листа до відповідного виконавчого органу та подачі документів до УПФУ. Чи можно ці дії зробити мені особисто, без участі моєї мами, бо знаю, що спілкування з нашими державними структурами - це, іноді, справжнє знущання над людьми, а тут така й спека ще стоїть?
З повагою, Дмитро Якович.
Відповідь: Доброго дня, Дмитро Якович!
Ви можете діяти в інтересах своєї мами, проте лише на підставі довіреності (можна оформити в ЖЕК (безкоштовно) чи в нотаріуса). Маючи двіреність (зробіть з неї кілька ксерокопій) Ви можете отримати виконавчий лист, предявити його до виконання до державної виконавчої служби, контролювати хід виконання УПФУ.
 
13.06.2011
Питання: Доброго дня!Питання зі Львова. Керуючись Вашими взірцями на сайті, ми вирішили поборотись за надбавку "діти війни" для моєї мами (1936р.н.) - пенсіонера за віком, якїй була нарахована пенсія згідно ЗУ "Про наукову і науково-технічну діяльність". Вона їнв.1-ї гр. внаслідок заг.захворювання. ПФУ надав нам розлогу відповідь про те, що пенсія мамі призначена за одним ЗУ, а визначення мін.розміру пенсії за віком надано лише в ст.28 ЗУ "Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування". Вони пишуть; "Частиною 3 цієї статтї встановлено, що мінімальний розмір пенсії за віком застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених за цим Законом". Роз"ясніть будь-ласка, чи належить моїй мамі надбавка діти війни, якщо в неї наукова пенсія?
Ми ідем за вашими вказівками і вже підготували адмін.позов.
Дуже дякуємо за Вашу роботу.
Відповідь: Доброго дня львівянам і не лише...
Розмір пенсії (наукова, чорнобильська, тощо) не є визначальним критерієм для виплати надбавки. 30% надбавка має виплачуватись згідно Закону усім громадянам, що мають статус дітей війни.
Окрім того, згідно положень ст.6 Закону України №2195-ІV від 18.11. 2004 року «Про соціальний захист дітей війни» , дітям війни повинна виплачуватись щомісячна грошова допомога у вигляді надбавки до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, яка, згідно ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» та ст. 2 ЗУ «Про прожитковий мінімум», складає 30% від встановленого прожиткового мінімуму. Таким чином, враховуючи вище викладене надбавка, що випачується за рішенням суду з урахуванням проведених виплат, становить 30% від встановленого прожиткового мінімуму.
 
05.06.2011
Питання: Плануємо подавати колективний позов до УПФ. Прошу надіслати копії судових рішень (або їх номера у реєстрі с.р.) за позовами Дітей Війни, які набрали законої сили з наступного:
1. Виплати з 2006;
2. Довічно;
3. Відщкодування судових витрат;
Заздалегідь дякую, з повагою, Віктор Аполлонович!
Відповідь: Доброго дня Вікторе Аполлоновичу!
Ви мудро обрали один із варіантів ефективної боротьби за свої права - колективний.
У ньому, для початку, є чимало позитиву і результативності, проте є і інше. Є рішення судів на користь групи дітей війни - від 2 до 50, але нам не відомо про виконавчий лист, де було б стільки стягувачів. Окрім того, нарахування і виплата відбуваються у індивідуальному порядку кожному окремо. Як правило, сьогодні суди приймають рішення про задоволення позову і виплату підвищеної пенсії довічно з урахуванням проведених виплат та поверненням судових витрат, проте судових рішень про виплату з 01.01.2006 р. крайнє мало. Зазвичай, судові рішення були з 09.07.2007 р., або з 22.05.2008 р. (про це можна говорити окремо), а нині - за 6 місяців до предявлення позову і довічно. Попри масовість рішень, що набрали законної сили, - це лише судова практика, що може бути доказом у справі, де стороною була особа, на користь якої прийнято рішення.
 
03.06.2011
Питання: Добрий день, шановний Валентин Іванович
Моя мама належить до категорії дітей війни. Позовна заява подавалася ще в 2009 р. На даний час прийнята постанова районного у м. Києві суду, та є ухвала апеляційного суду про часткове задоволення вимог. Рішення апеляційного суду (копія якого була отримана звичайним листом через 1,5 місяці після дати ухвали) майже через 2 роки після рішення районного. Вимоги задоволено частково, лише з 22.05.08 по 31.12.08. Підкажіть, будь-ласка, що робити далі (якщо потрібно, можу вислати текст ухвали апеляційного суду, постанові районного суду в мене не має).
З повагою, Дмитро Якович.
Відповідь: Доброго дня, Дмитро Якович!
Дякуємо за запитання, адже частина дітей війни, отримавши рішення суду не розуміють, чому їм не виплачують гроші навіть попри судове рішення.... Прошу почути і зрозуміти - рішення районного суду не набрало законної сили, оскільки було оскаржене УПФУ до апеляційного суду, лише після рішення якого прийняте районним судом можна виконати.... У наших рекомендація є порядок виконання судового рішення, але за актуальності і важливості питання повторюсь:
- через місяць після прийняття апеляційним судом рішення (ухвали чи постанови) необхідно в цивільній канцелярії відповідного районно суду (копія заяви є в зразках документів) одержати виконавчий лист,рекомендуємо ще просити завірені печатками копії постанови р/с і рішення апеляційного (справа після повернення з апеляційного суду може знаходитись в канцелярії або в архіві суду);
- виконавчий лист із заявою про відкриття виконавчого провадження (в зразка заява є) необхідно предявити (в м.Києві) в підррозділ примусового виконання рішень ДВС, який винесе відповідну постанову і зобовяже УПФУ в семиденний строк виконати судове рішення. Після отримання постанови про відкриття виконавчого провадження рекомнендуємо прибути в УПФУ з копією отриманих судових рішеннь, що завірені печатками суду, подати їх з відміткою про отримання на копіях для формування пакету документів. Як правило, лише так гарантовано дітям війни можна отрима грошові кошти за рішення суду.
І ще, Дмитро Якович. Рекомендуємо подавати новий позов (в зрзках є) про перерахунок підвищеної на 30% надбавку пенсії з 01.01.2009 р. і її підвищену виплачувати довічно......
 
29.05.2011
Питання: Доброго дня! Дякую Вам за відповідь і пораду. Чи будуть мені нараховувати 30% надбавку і в подальшому, якщо в постанові суду вказано "Зобов'язати УПФ України в Дубенському районі Рівненської області здійснити нарахування підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до ст.6 ... за період з 04.11.2010 року по 04.05.2011 року включно з врахуванням раніше виплачених позивачу сум за вказаний період." Чи необхідно подавати апеляцію?
Відповідь: Позов про нарахування і виплату підвищення до пенсії задоволено по 04.05.11 включно, а тому наступний рекомендуємо подавати через 5 місяціва але не пізніше 5 жовтня про перерахунок підвищеної пенсії з 05.05.11 і довічно. Не варто подавати апеляцію - краще приступити до його виконання.
 
26.05.2011
Питання: Доброго дня! Перш за все велике Вам спасибі за ту роботу, яку Ви проводите.Завдяки вашому сайту. я подав позов про нарахування мені 30% надбавки і вчора отримав вже рішення місцевого суду. Як уже Ви писали, суд виніс рішення в мою користь частково, а саме обмежив термін в 6 місяців. а також не прийняв рішення про нарахування мені цієї надбавки в подальшому (довічно). Як подати апеляцію на дане рішення? Чи могли б Ви надати зразок апеляційної заяви?
Відповідь: Вітаємо Вас хоч і з маленькою але перемогою... Навіть за шість місяців недоплата складає понад 1000 гривень... Разом з тим, як правило, відповідач оскаржує судові рішення до апеляційного суду і Вам, ймовірно, прийдеться продовжувати боротьбу в суді апеляційної інстанції... Щонайменше - це своєчасне подання заперечень на апеляційну скаргу. Якщо Ви подавали позов про перерахунок пенсії (остання редакція позовної заяви), тоді є шанс подати також апеляційну скаргу, оскільки перерахунок пенсії строками не обмежено. Якщо позов подавали не про перерахунок пенсії без надання підтвердження про пропущення процесуальних строків - тоді шанси мінімальні. Є норми матеріального права та роз'яснення Вищого адміністративного суду про їх застосування з метою обмеження виплат у розмірах понад строк у 6 місяців, які будуть застосовані судом апеляційної інстанції... Ще порада.... Якщо Ваше рішення не оскаржене УПФ і набрало законної сили - отримуйте виконавчий лист, пред'являйте його до ДВС для відкриття виконавчого провадження, щоб Вам у подальшому виплачували підвищену пенсію з урахуванням 30% надбавки до неї у повному розмірі.
 
25.05.2011
Питання: Здравствуйте, замечательная команда! Я ходил в пенсионный фонд подать заявление на 30% увеличение. Там мне сказали, что моя бабушка получает надбавку в 70 грн, как участник войны (моя бабушка 1932 года рождения). И что нельзя получать и то, и другое. Сказали, что нужно отказаться от "участника войны", а потом, подавать заявление. Правда ли это? И что мне делать?
Відповідь: Спасибо Вам, что и Вы беспокоитесь о старшем поколении... Учасники войны пользуются льготами, качество и количество которых лучше и больше чем у детей войны. Им также выплачивают надбавку к пенсии, как Вы знаете, в размере 70 грн., а детям войны лишь 49.80 грн. Нет смысла менять статус учасника на статус дитя войны. К Вашему сведению, учасники войны подают иски по выплате разового пособия к 5-му мая, которое должно выплачиваться в размере значительно превышающему фактические выплаты...
Срок исковой давности по КАСУ - 6 месяцев. Иск ветеранам войны можна подать до 05.10.11 . Порядок такой же, но ответчик другой... Постараемся в ближайшее время доработь образцы документов по учасникам войны и чернобыльцам.
 
12.05.2011
Питання: В пенсионний фонд и в суд писать чтоб отдали деньги с 01.01.2006 или лучше 9.07.2007 ?
Відповідь: Шансов с 2006 г. мало... Будет правильным и обоснованым оформление иска с 09.07.2007 г. - с даты решения Конституционного суда Украины №6-рп/2007, которым суд признал действия государства по приостановлению действия ст. 6 ЗУ "О социальной защите детей войны" неконституционными....
 
07.05.2011
Питання: Эти добавки рассматриваться в административном суде, там строк рассмотрения 6 месяцев, то есть можно получить доплати за 6 месяцев, а за все периоды нет?
Відповідь: На нашем сайте имеется образец иска о перерасчете пенсии с учетом 30% надбавки в полном размере и за весь предыдущий период с момента восстановления права решением КСУ, поскольку сроков исковой давности именно для перерасчета повышенной пенсии не существует, хотя власть всячески пытается именно 6 месяцами ограничить выплату людям денег, которые задолжало государство.

«Центр Інформаційних Технологій "БРАВО" »